Laboratorium w EPT wykonuje badania prototypowe
fot. EPT
Zlecone badania chemiczne obejmują opracowanie innowacyjnych metod zagospodarowania odpadów komunalnych, w tym odpadów z gospodarstw domowych. Celem prac jest powstanie prototypu urządzenia wytwarzającego energię ze śmieci.
- Zlecenie to świadczy o tym, że laboratorium chemiczne (LZAŚ) w Elbląskim Parku Technologicznym zostało dostrzeżone na rynku laboratoriów badawczych. Jest przygotowane sprzętowo i kadrowo do wykonywania zaawansowanych prac rozwojowych w różnych dziedzinach badawczych - nie ukrywa zadowolenia dr inż. Wojciech Chwiałkowski Kierownik Działu Badań i Rozwoju w Elbląskim Parku Technologicznym.
Praktyczne doświadczenie badawcze
Realizacja zadań w tym projekcie pozwoli nam na wykorzystanie naszych możliwości sprzętowych oraz potencjału kadry zatrudnionej w Dziale B+R EPT. Zdobędziemy praktyczne doświadczenie w nowym zakresie badawczym, co pozwoli nam wejść na rynek usług laboratoryjnych w kolejnych obszarach – podkreśla dr inż. Wojciech Chwiałkowski.
Wysoki poziom usług
Cieszy mnie fakt, iż laboratorium w EPT wchodzi na rynek komercyjny, świadczy to o wysokim poziomie usług i pozwala z optymizmem przewidywać rozwój tego rodzaju działalności w Parku – mówi Jerzy Wilk Prezydent Elbląga.