› sport
19:40 / 29.08.2014

Łączy nas piłka... ręczna. Start i Wójcik zaprezentowani

Łączy nas piłka... ręczna. Start i Wójcik zaprezentowani

W naszym mieście piłka ręczna jest jednym z najważniejszych sportów. Największe sukcesy odnosiliśmy właśnie na parkietach gdzie nie tylko nasze dziewczyny ze Startu Elbląg godnie promowały Elbląg. Oprócz pięknych zawodniczek również nasi panowie nie pozostawali dłużni grając w Ekstraklasie w barwach dawnego Techtransu. Teraz dla mieszkańców zaprezentowali się wspólnie na scenie w czasie Święta Chleba.

- Naszym celem jest awans do Ekstraklasy! - mówi wiceprezes Meble Wójcik Elbląg. - W poprzednim sezonie zajęcie 7 miejsca było dla nas rozczarowaniem. W tym chcemy walczyć o podium. Ten zespół nie może rywalizować o miejsca w dolnej części tabeli w pierwszej lidze. Naszym zdaniem nowy trener jest odpowiednim człowiekiem do realizacji tych ambitnych celów. Najbardziej chcemy się skupić na lidze - dodaje.

Szkoleniowcem Meblarzy został trener Dariusz Molski, który poprzednio pracował w Szczecinie. - Cieszę się, że jestem w tym klubie. Jeszcze nie miałem okazji zwiedzać miasto, ponieważ ciężko pracuję z zespołem. To młody skład, a to jest jednocześnie wadą i zaletą. Chłopaki solidnie przygotowali się do sezonu. Chcemy grać o zwycięstwo w każdym spotkaniu. W lidze nie boimy się  żadnego rywala - mówił trener.

Zespoły Startu Elbląg i Meble Wójcik Elbląg zaprezentowały się na Starym Mieście. - W tym roku zaprosiliśmy na prezentację drużynę Wójcika. Chciałbym, aby ten sezon dla Startu był przełomowy, by kibice byli dumni z naszych dziewczyn - mówił dyrektor Startu Dariusz Bajczyk. 

Przywitano nowe zawodniczki i zawodników. Sympatycy z Klubu Kibica Startu skandowali głośno nazwiska swoich ulubieńców. Dla każdego, kto wziął udział w konkursie wiedzy o tych klubach przygotowano nagrody.

6
1
oceń tekst 7 głosów 86%