› poradnik
12:50 / 11.01.2021

Lampy ogrodowe, czyli jak skutecznie rozświetlić swój ogród wieczorem?

Lampy ogrodowe, czyli jak skutecznie rozświetlić swój ogród wieczorem?

Atmosferę i klimat ogrodu tworzą nie tylko rośliny, ale także elementy małej architektury, aranżacja przestrzeni oraz odpowiednie oświetlenie. Ma to szczególne znaczenie wieczorem, gdy subtelne podświetlenie dodaje ogrodowi klimatu, niezależnie od pory roku. Jak osiągnąć taki efekt? Rozwiązaniem są różnorodne lampy przeznaczone do zastosowań zewnętrznych, które warto dopasować do stylistyki ogrodu.

Lampy stojące

Podstawowym rozwiązaniem, jakie znajduje zastosowanie w każdym ogrodzie, są lampy stojące. Ich nowoczesna bryła doskonale wpisuje się w design przestrzeni urządzonych zarówno klasycznie, jak i minimalistycznie. Oprócz efektywnego źródła światła stanowią także doskonały element dekoracyjny. Występują w wielu wersjach i rozmiarach, co pozwala na ich łatwe dopasowanie do gustu inwestora.

Jeśli planujecie doświetlenie ciągów komunikacyjnych, czyli alejek oraz chodników, warto rozważyć lampy wyposażone w czujnik ruchu, jakie znajdziecie tutaj: https://www.strefalamp.pl/lampy-zewnetrzne. Pomagają w oszczędnym gospodarowaniu energią elektryczną, ponieważ włączają się jedynie w momencie, gdy ktoś obok nich przechodzi. To produkt wykorzystywany zarówno do oświetlania ogrodów, jak i tarasów oraz balkonów. Warto pamiętać, że większość z dostępnych sensorów można niemal dowolnie regulować, co pozwala na indywidualne ustawienie ich parametrów.

Oprawy wpuszczane

Ogromną popularnością cieszą się również oprawy wpuszczane. Są to lampy przeznaczone do montażu bezpośrednio w gruncie. Ich instalacja nie jest problemem, ponieważ wyposażone są w zaostrzoną nogę, którą łatwo wbijecie w ziemię. To idealne rozwiązanie do podświetlania punktowego. Lampy wpuszczane sprawdzą się więc przy elementach małej architektury, a także przy niektórych roślinach, które nawet w porze nocnej będą zachwycać swoim wyglądem.

W przypadku opraw tego rodzaju macie także ogromny wybór, o czym przekonacie się, odwiedzając stronę https://www.strefalamp.pl/lampy-ogrodowe. Poszczególne modele różnicuje nie tylko sposób montażu, ale także kształt, kolor oraz materiał, z jakiego są wykonane. Wszystkie lampy odporne są na działanie wilgoci czy zmiennych warunków atmosferycznych, co przekłada się na ich wieloletnią trwałość.

Ogród nowoczesny, a może w stylu klasycznym?

Jak wspomnieliśmy, lampy ogrodowe należy dopasowywać do stylu, w jakim została urządzona przestrzeń. W tym zakresie różnorodność jest naprawdę ogromna. Od klasycznych, stojących latarni, które świetnie sprawdzą się w ogrodach przestronnych, przez niewielkie oprawy, aż do reflektorów z ruchomą głowicą, zapewniających efektowne oświetlenie punktowe. Innym rozwiązaniem, szczególnie jeśli ogród przylega bezpośrednio do domu, są kinkiety.

Można je zastosować na elewacji budynku, ale także w obiektach znajdujących się bezpośrednio w ogrodzie – w altanach, domkach czy trwałych zadaszeniach. Kinkiety wyróżnia uniwersalizm. Sprawdzą się bowiem w każdej przestrzeni, niezależnie od jej designu. Metalowe, chromowane elementy świetnie wpisują się w styl minimalistyczny, natomiast czarne, klasyczne lampy będą idealny uzupełnieniem ogrodu klasycznego i rustykalnego.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%