› bieżące
08:28 / 22.12.2020

Łapówki w wojsku

Łapówki w wojsku

Żołnierze elbląskiego oddziału Żandarmerii Wojskowej zatrzymali żołnierzy i pracowników z jednostek wojskowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Podejrzani przyjęli łapówki sięgające setek tysięcy złotych.

Zatrzymania dotyczyły przyjmowania korzyści majątkowych od przedsiębiorców zajmujących się zaopatrzeniem jednostek wojskowych w różnego rodzaju asortyment na terenie Warmii i Mazur, między innymi w zamian za umożliwienie wygrania przetargu.

W wyniku prowadzonej przez zatrzymanych nielegalnej działalności od 2013 roku Skarb Państwa mógł ponieść wielomilionowe straty. Podejrzani przyjęli korzyści sięgające setek tysięcy złotych. Podczas prowadzonych działań żandarmi zabezpieczyli między innymi 160 tysięcy złotych, pochodzących z przestępczej działalności

- czytamy w komunikacie Żandarmerii Wojskowej.

Wszyscy usłyszeli zarzuty prokuratorskie, natomiast wobec dwóch zatrzymanych żołnierzy Wojskowy Sąd Garnizonowy zastosował tymczasowe aresztowanie. Cała sprawa ma charakter rozwojowy.

Działania prowadzone były przy wsparciu Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim, a nad wszystkim czuwały wydziały wojskowych prokuratur okręgowych w Warszawie i Gdańsku.

W związku z toczącym się postępowaniem Żandarmeria Wojskowa informuje, że osoby, które dały uwikłać się w proceder i wręczyły korzyść majątkową, mają możliwość skorzystania z tzw. klauzuli niekaralności wynikającej z art. 229 § Kodeksu Karnego.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%