› budownictwo mieszkaniowe
08:51 / 10.07.2012

Latem ruszy budowa Kamienicy Marszałka z panoramą na miasto

Latem ruszy budowa Kamienicy Marszałka z panoramą na miasto

fot. Konrad Kosacz

W sierpniu na rogu ulic Piłsudskiego i Płk. Dąbka, zaplanowano rozpoczęcie budowy Kamienicy Marszałka – siedmiopiętrowego budynku wielorodzinnego z 42 lokalami mieszkalnymi.  Budynek zaprojektowany został jako połączenie modernistycznej bryły z architekturą tradycyjnych staromiejskich kamienic. Inwestorem jest elbląska firma Erga.

Kamienica Marszałka

Kamienica Marszałka usytuowana zostanie przy głównych arteriach komunikacyjnych miasta, na rogu ulic Piłsudskiego i Płk. Dąbka, w pobliżu Parku Kajki. Do dyspozycji lokatorów oddane zostaną 42 komfortowe mieszkania o powierzchniach od 27 do 56 m2, rozłożone na 7 piętrach. Każde z nich posiada balkon z panoramą Elbląga. Przeszklony design budynku mogą tworzyć sami mieszkańcy poprzez przesuwne, przeszklone werandy. Ceny 1, 2 i 3-pokojowych mieszkań kształtują się od 109 do 246 tys. zł. Parter oraz I piętro zostało zarezerwowane na lokale usługowe.

Do wnętrza budynku prowadzić będą dwa oddzielne wejścia, jedno z wewnętrznego dziedzińca do mieszkań, drugie z głównych ulic do lokali usługowych. Obie klatki wyposażone zostaną w dwie cichobieżne windy. W hali podziemnej budynku znajdować się będą komórki lokatorskie. Miejsce postojowe dla każdego mieszkania na parkingu zewnętrznym, otwierane będzie za pomocą automatycznego pilota.

Rozpoczęcie budowy inwestycji przewidziano w sierpniu 2012 roku, natomiast zakończenie we wrześniu 2014 r.

Wille w Ogrodach

Firma Erga ma w swojej ofercie także apartamenty na kameralnym osiedlu Wille w Ogrodach. Zostało ono zaprojektowane jako zespół czterech budynków dwupiętrowych przy ul. Żyrardowskiej. Trzech z czterema apartamentami i jeden z dwoma. Łącznie znajduje się w nim 18 apartamentów o powierzchni od 94 do 194 m2 (dwupoziomowe) z przestronnymi tarasami. Każde mieszkanie z indywidualnym miejscem parkingowym. Inwestycja skierowana jest dla rodzin ceniących elegancję, luksus, spokój i komfort życia.

Oprócz komfortu oraz bezpieczeństwa (przy wjeździe zdalnie otwierany szlaban, domofony z kamerami), zadbano o wygląd architektoniczny budynku, który w środku jest wykończony materiałami najwyższej jakości. Na klatce schodowej położone są granity, a balustrady wykonane są ze stali chromowanej wykańczanej drewnem.

Obecnie w sprzedaży jest jeszcze 5 wolnych apartamentów.

3
2
oceń tekst 5 głosów 60%

Powiązane artykuły

Kamienica Marszałka stanie w Elblągu za dwa lata

05.12.2013 komentarzy 13

Już w 2015 roku, na rogu ulic Piłsudskiego i Płk. Dąbka powstanie Kamienica Marszałka. Ma być to 8 piętrowy budynek o nowoczesnej architekturze z 42 mieszkaniami...

Czy budowa Kamienicy Marszałka spowoduje utrudnienia w ruchu?

20.02.2014 komentarzy 4

W marcu tego roku ma ruszyć budowa Kamienicy Marszałka. Budynek stanie przy skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego oraz ulicy Płk. Dąbka. Ma mieć 8 pięter na...

Zdjęcia ilość zdjęć 10