› inwestycje komercyjne
16:42 / 10.09.2012

Layman pozyska kolejne hale do produkcji mebli

Layman pozyska kolejne hale do produkcji mebli

fot. layman.pl

Elbląska fabryka mebli Layman zamierza rozbudować swoje obiekty produkcyjne w Rubnie. W planach jest adaptacja dotychczasowych pomieszczeń i hal magazynowych na budynki produkcyjne i lakiernię.

Zakład Meblowy Layman, którego właścicielem jest Ryszard Seroka, zajmuje się produkcją mebli skrzyniowych, zarówno kuchennych, jak i pokojowych, już od 20 lat. Fabryka mieści się na terenie o powierzchni ponad 2 ha, w Rubnie przy ul. Słonecznikowej.

Obecnie wytwarzanie mebli odbywa się w dwóch halach produkcyjnych. Już wkrótce dołączyć do nich mają kolejne dwie hale, które powstaną w ramach adaptacji istniejących hal magazynowych. Zostaną one wyposażone w urządzenia do obróbki płyty wiórowej i do wykonywania ręcznego montażu mebli. Będą to między innymi: szlifierki, frezarki, wiertarki, piły i tokarki. Każde posiadać będą filtr tkaninowy, z którego systemem rurociągów odciągane są wióry, trociny do jednego z silosów magazynowych znajdujących się przy kotłowni. W drugim silosie przechowywane będzie zakupione drewno oraz pellety, przewidziane do spalenia w zakładowej kotłowni.

W związku z tym planowane jest wstawienie do istniejącego bunkra, kotła wodnego wraz z zainstalowaniem niezbędnego oprzyrządowania i instalacji do zadawania paliwa. W bunkrze znajdzie się też instalacja do odprowadzania spalin z procesu energetycznego spalania drewna.

Inwestycja przewiduje również adaptację istniejącego budynku, służącego jako magazyn do przechowywania materiałów do produkcji, na lakiernię. Obiekt zostanie wyposażony w niezbędną instalację wentylacyjną i grzewczą. Zainstalowana zostanie także ściana odciągowa na stanowisku do nanoszenia lakierów.

Inwestycja jest obecnie na etapie wydawania decyzji oddziaływania na środowisko dla tego przedsięwzięcia.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%