› poradnik
14:16 / 17.01.2013

Łazienka do zadań specjalnych

Łazienka do zadań specjalnych

Jest nieodzownym elementem każdego domu i mieszkania. Najczęściej nie przekracza kilku metrów kwadratowych powierzchni. Traktowana jest jako standardowe wyposażenie, któremu nie warto poświęcać zbyt wiele uwagi. Służy do banalnych i nie grzeszących wzniosłością czynności, więc najważniejsze, żeby była funkcjonalna i łatwa do utrzymania w czystości.

Pozbawionym sensu wydaje się przywiązywanie wagi do miejsca, w którym w skali dnia spędza się najmniej czasu. Łazienka, bo o niej mowa, w większości przypadków nie urzeka wysublimowaną aranżacją swojego wnętrza. urządzanie łazienki nie należy do ulubionych czynności remontowych i najczęściej traktowane jest po macoszemu. Może jednak trzeba zmienić przyzwyczajenia i uczynić z niej niepowtarzalne miejsce relaksu? Każdy zasługuje przecież na odpoczynek w zaciszu małego domowego Spa.

Spoglądając na współczesnego człowieka, łatwo odnieść wrażenie, że nie posiada on umiejętności, które pozwolą mu na skuteczny relaks po całym dniu pracy. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele – zbyt mało czasu i pieniędzy, zmęczenie odbierające ochotę nawet na odpoczynek, brak możliwości zrzucenia napięcia z obawy o utracenie kontroli nad swoim zachowaniem – to tylko niektóre przesłanki, powodujące, że duża część społeczeństwa nie potrafi wyciszyć emocji i oddać się błogiemu lenistwu.

Warto jednak pomyśleć o zorganizowaniu kilku chwil tylko dla siebie, które zaowocują naładowaniem akumulatorów na kolejne dni wymagające maksimum zaangażowania. Miejscem, które zawsze jest w zasięgu wzroku i które doskonale nadaje się do spędzania miłych momentów jest łazienka. Kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem olejków zapachowych i kul musujących rozluźni nawet najbardziej napięte mięśnie. Ulubiona muzyka oraz świece stworzą doskonałą, atmosferę i nadadzą chwili blasku. Kieliszek wina, czy filiżanka ulubionej herbaty dopełnią poczucie szczęścia wszystkich zmysłów. Niewielkim kosztem, bez konieczności wychodzenia z domu można zafundować sobie niepowtarzalny relaks, a rytuał kąpieli wpisać w schemat kilku dni w tygodniu.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%