› bieżące
14:15 / 20.10.2014

Legalna Kultura w Elblągu

Legalna Kultura w Elblągu

Już 22 października (środa) w Elblągu odbędzie się warsztat edukacyjny dla studentów dziennikarstwa i licealistów organizowany przez Fundację Legalna Kultura. Jego uczestnicy poznają najważniejsze zagadnienia dotyczące praw autorskich i własności intelektualnej. Studenci i uczniowie dowiedzą się m.in. w jaki sposób legalnie tworzyć muzykę za pomocą sampli oraz jak zgodnie z prawem autorskim prowadzić blogi i własne strony na Facebooku.

Legalna Kultura dla studentów i uczniów z Elbląga przygotowała warsztat edukacyjny dotyczący praw autorskich i zasad korzystania z zasobów Internetu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00 w budynku Centrum Spotkań Europejskich Światowid (pl. Jagiellończyka 1). Warsztat poprowadzi Izabela Foryś z Fundacji Legalna Kultura oraz mecenas Albert Stawiszyński – radca prawny współpracujący z Fundacją, członek Komisji Prawa Autorskiego przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Podczas warsztatów przybliżymy i wyjaśnimy młodzieży wiele nie do końca powszechnie zrozumiałych pojęć, takich jak dozwolony użytek osobisty, prawo cytatu czy twórczość równoległa – mówi mecenas Albert Stawiszyński. Poza tym, będziemy chcieli omówić ze studentami i uczniami, w jaki sposób powinni przestrzegać przepisów prawa autorskiego w życiu codziennym – dodaje.

Warsztat Legalnej Kultury w Elblągu ma charakter zamknięty.

Warsztaty edukacyjne są jednym z podstawowych obszarów aktywności Fundacji Legalna Kultura, oprócz budowania bogatej Bazy Legalnych Źródeł i uwrażliwiania społeczeństwa na kwestie prawa autorskiego oraz ochrony własności intelektualnej. Więcej informacji na temat działalności Legalnej Kultury i Bazę Legalnych Źródeł, można znaleźć na stronie internetowej www.legalnakultura.pl oraz na portalu Facebook (www.facebook.com/legalnakultura).

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%