› imprezy
14:23 / 03.05.2013

Legendarny Dżem zagra w Elblągu z orkiestrą symfoniczną

Legendarny Dżem zagra w Elblągu z orkiestrą symfoniczną

Brzmienie dobrze znanych utworów zespołu Dżem, wzmocnionych za sprawą klasycznych instrumentów smyczkowych i dętych, będzie można usłyszeć 29 maja, podczas niepowtarzalnego koncertu w hali Centrum Sportowo-Biznesowego.

Wielu światowej sławy artystów przearanżowało swego czasu swój artystyczny dorobek na nowe dzieła, zagrane z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Zrobili tak miedzy innymi królowie muzyki ciężkiej – zespół Metallica, zmysłowy Sting, Electric Light Orchestra czy na rodzimym podwórku, Perfect i Lady Pank. Tym razem czas na legendę polskiej muzyki – zespół Dżem, który w Elblągu wystąpi razem z Orkiestrą Symfoniczną.

Dżem zajmuje w historii polskiej muzyki jedno z pierwszych miejsc (jeżeli nie najważniejsze). Charyzma Ryśka Riedla, jego skomplikowane życie oraz niezapomniane teksty i muzyka sprawiają, że nie ma generacji Polaków, która nie kochałaby ich piosenek. Na koncertach Dżemu bawią się fani pamiętający Jarocin ale także, ich dzieci i wnuki. Wszystko zaczęło się w Jarocinie w 1980 r., kiedy to Dżem został laureatem pierwszej edycji festiwalu. Kto nie słyszał "Whisky" albo "Czerwonego jak cegła"? O ich ponadczasowości mogą świadczyć chociażby notowania wszech czasów na Liście Przebojów Programu Trzeciego (w pierwszej setce znajduje się 9 utworów Dżemu - najwięcej ze wszystkich polskich grup).

Obecny skład Dżemu to: grający od początku Adam Otręba, Beno Otręba, Janusz Borucki, Jurek Styczyński, Zbyszek Szczerbiński, solista Maciek Balcar oraz duch Ryśka Riedla, który jest wszechobecny na koncercie.

Na ten koncert nie można nie pójść.

Bilety w cenie 100, 80, 70 oraz 60 zł można już nabywać
- poprzez sieć TICKETPRO w salonach EMPIK, MEDIA MARKT, MEDIA EXPERT,
a w wersji tradycyjnej od 20 stycznia w:
- sekretariacie CSB Al. Grunwaldzka 135 tel. 55-611 55 00
- księgarni QUO VADIS ul. 1 Maja tel. 55-232 88 12
- recepcji Hotelu ARBITER Plac Słowiański 2 tel. 55-230 61 36
Info i zamówienia zbiorowe: tel. 500 011 345
 

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%