› bieżące
07:40 / 09.04.2013

Liceum Plastyczne w Gronowie to szkoła sukcesu

Liceum Plastyczne w Gronowie to szkoła sukcesu

Nic tak nie umacnia w ciężkiej pracy, jak sukcesy i wyróżnienia. To najlepsza motywacja do dalszych działań. Podążając za zdolnościami naszych uczniów i ambicjami nauczycieli w poszukiwaniu nowatorskich rozwiązań i nietradycyjnych metod pracy stale poszerzamy ofertę edukacyjną.

Młodzież uczęszcza na zajęcia dodatkowe, bierze udział w konkursach i osiąga sukcesy. Są one zauważane zarówno przez Starostę Elbląskiego, jak i Prezydenta Miasta Elbląg. Początek roku to uhonorowanie pracy uczniów, jak i ich pedagogów. Za osiągniecia naukowe i artystyczne stypendia Starosty Elbląskiego odebrali uczniowie klasy III – Natalia Magalska i Fryderyk Sosnowski-Kessler.

To także laureaci Makroregionalnego Przeglądu z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby, który odbył się w marcu w Supraślu. Za dwa miesiące na Ogólnopolskim Przeglądzie będą walczyć o indeksy. Stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Elbląg powędrują w tym roku do kilkorga naszych uczniów. Są one uhonorowaniem ich osiągnięć w wielu konkursach, a przyznane fundusze pozwolą rozwinąć się, spełnić twórcze marzenia, skupić się na pracy.

Na efekty wzorem lat ubiegłych zapewne nie przyjdzie nam długo czekać. Kapituła w tym roku doceniła uczennice Liceum Plastycznego – Adriannę Leszczyńską, Wiolettę Orzechowską, Samirę Arrami, Ewelinę Leszkowską, Joannę Tomaszewską. Działania nauczycieli i uczniów zostały zauważone – Liceum Plastyczne otrzymało zaszczytny tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, który świadczy o tym, że placówka przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień młodzieży. To ogromne wyróżnienie, ale także i zobowiązanie, któremu z ochotą stawimy czoła.

Dominika Lewicka-Klucznik

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%