11:31 / 12.10.2015

Lider gra po mistrzowsku (PELA)

Jak na obrońcę tytułu przystało od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy prowadzący w tabeli Metrotest. Lider Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, do tej pory zanotował osiem zwycięstw i nad drugim w tabeli U-99 ma już cztery punkty przewagi.

Jak do tej pory żadna z drużyn nie jest w stanie zatrzymać rozpędzonego pociągu o nazwie Metrotest. Ubiegłoroczni mistrzowie PELA w nowym sezonie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, zostawiając w pokonanym polu kolejne drużyny. W ósmej kolejce Metrotest zmierzył się z trzecią w tabeli ekipą ERGO Hestia Legioniści i miało to być jedno z kilku starć drużyn prezentujących podobny poziom piłkarski. Tymczasem, już pierwsza połowa rozwiała wszelkie wątpliwości u tych wszystkich, którzy liczyli na potknięcie lidera. Metrotest rozpoczął od mocnego uderzenia i do przerwy prowadził 3:0. W drugiej odsłonie dołożył jeszcze trzy trafienia, na które Legioniści odpowiedzieli zaledwie bramkami Zbigniewa Ciężkowskiego oraz Kamila Kowalskiego. Tego dnia było to jednak za mało by myśleć o urwaniu punktów liderowi.

W dobrej formie jest także zespół U-99, który na swoim koncie ma sześć zwycięstw i dwa remisy. I właśnie strata punktów z AC Helloween (1:1) oraz PBG Jankowiak (0:0) sprawiły, że po ośmiu kolejkach U-99 zamiast przewodzić stawce, traci do lidera cztery oczka. Strata niewielka, choć drugi zespół ubiegłego sezonu musi oglądać się także za siebie, gdzie za plecami ma poważną ekipę pościgową. W ósmej kolejce naprzeciw U-99 stanął nierówno grający Awatar, który potrafi wygrać z wyżej notowanym AS-TRANS, by następnie doznać druzgocącej porażki z Metrotestem (3:13) i Sąsiadami (2:10). Tyle, że tym razem zawodnicy U-99 nie pozwolili sobie na dłuższe przestoje w grze, a co za tym idzie ustrzegli się łatwo traconych bramek. Za wyjątkiem drugiej połowy, kiedy to do siatki rywali trafił Paweł Kowalski, ale wówczas U-99 prowadziło już 3:1. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1, a wygraną ekipie U-99 dały dwa gole Andrzeja Trochowskiego oraz trafienia Michała Mieszko i Tomasza Bandurskiego.

Ósmą kolejkę PELA zamykał pojedynek w którym Sąsiedzi zmierzyli się z AC Helloween. Wydawało się, że konfrontacja czwartej z trzecią drużyną ubiegłego sezonu przyniesie sporo emocji, tymczasem losy meczu rozstrzygnęły się już praktycznie po pierwszej połowie. Szybkie i skuteczne kontrataki Sąsiadów zaowocowały trzema golami i do przerwy mieliśmy wynik 3:0. W drugiej odsłonie Sąsiedzi dołożyli jeszcze dwa gole, na który Legioniści odpowiedzieli tylko trafieniem swojego najskuteczniejszego strzelca Kamila Kowalskiego i mecz zakończył się wynikiem 5:1.

W klasyfikacji strzelców na prowadzenie wysunął się Radosław Prusak. Zawodnik Metrotestu w ośmiu rozegranych meczach zdobył 20 bramek. O jednego gola mniej ma drugi w klasyfikacji Kamil Kowalski z zespołu ERGO Hestia Legioniści. Natomiast najniższe miejsce na podium zajmuje nadal Patryk Nowicki z AS-TRANS, strzelec 14 goli. Mecze Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów rozgrywane są w poniedziałki i środy na Orliku SP 6 Al. Piłsudskiego oraz we wtorki i piątku na Orliku SP 4 ul. Mickiewicza.

Wyniki 8. kolejki:

AS-TRANS - ECM EL-Hurt 3:2 (1:0) AS-TRANS: Patryk Nowicki 2 bramki, Tomasz Nowicki 1. ECM EL-Hurt: Sławomir Więcławski 1, Wojciech Jurewicz 1.

AFK - Blues ENERGO ZET 3:4 (2:2) AFK: Karol Miller 1, Michał Bocoń 1, Kajetan Papke 1. Blues: Adam Turulski 4.

BAD-BOYS - EL Skład 1:4 (1:1) BAD-BOYS: Krzysztof Ługiewicz 1. EL Skład: Artur Ziemczonek 3, Dominik Rzeczycki 1.

Ideal Okna - PBG Jankowiak 3:6 (3:3) Ideal Okna: Maciej Sobierajski 1, Krzysztof Frącek 1, Marcin Ślusarczyk 1. PBG Jankowiak: Maciej Lachowicz 3, Karol Przybyła 1, Marcin Wierzbicki 1, Piotr Światkowski 1.

Metrotest - ERGO Hestia Legioniści 6:2 (3:0) Metrotest: Mateusz Jachimowicz 2, Tomasz Jodziałło 1, Radosław Prusak 1, Daniel Dąbrowski 1, Cezary Boros 1. Legioniści: Zbigniew Ciężkowski 1, Kamil Kowalski 1.

Karo - Białe Orły 2:3 (1:1) Karo: Tomasz Barcikowski 2. Białe Orły: Dariusz Turyna 1, Arkadiusz Turyna 1, Piotr Piotrowicz 1.

U-99 - Awatar 4:1 (2:0) U-99: Andrzej Trochowski 2, Michał Mieszko 1, Tomasz Bandurski 1. Awatar: Paweł Kowalski 1.

AC Helloween - Sąsiedzi 1:5 (0:3) AC Helloween: Dawid Kwiatkowski 1. Sąsiedzi: Paweł Chmielecki 2, Damian Tobej 1, Sebastian Pawłowski 1, Tomasz Filipowicz 1.

FC Zajazd - AKS Stokrotki 1:0 (0:0) FC Zajazd: Dawid Mańkowski 1.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarz, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Piłkarska Elbląska Liga Amatorów.