› bieżące
13:59 / 08.10.2014

Lider lepszy od mistrza PELA

W siódmej kolejce Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, doszło do konfrontacji obecnego lidera Metrotestu z obrońcą mistrzowskiego tytułu, ekipą U-99. Po ciekawym i zaciętym meczu ostatecznie lepszy okazał się Metrotest.

Mecz pomiędzy liderem, a obrońcą mistrzowskiego tytułu zapowiadał się jako najciekawszy pojedynek siódmej kolejki. Niepokonany dotychczas Metrotest musiał stawić czoła dwukrotnym triumfatorom PELA, ekipie U-99. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, jednak mimo stwarzanych sytuacji w pierwszej połowie bramek nie oglądaliśmy. Obie ekipy do siatki zaczęły trafiać dopiero po przerwie. Jako pierwsi dokonali tego piłkarze Metrotestu, a wynik meczu otworzył Michał Mieszko. Ambitnie grające U-99 doprowadziło do wyrównania, po tym jak bramkarza rywali pokonał Sebastian Derewek, ale z takiego wyniku długo się nie cieszyło. Jedna z kolejnych akcji ponownie dała prowadzenie Metrotestowi, a tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Jachimowicz. Mimo wielu dogodnych sytuacji z obu stron, wynik 2:1 nie uległ już zmianie i tym samym Metrotest zanotował siódmą wygraną w sezonie.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotowała drużyna AFK, która dotychczas z zerowym dorobkiem punktowym zamykała ligową tabelę. Pojedynek z Blues ENERGO ZET piłkarze AFK rozpoczęli doskonale i po kwadransie gry prowadzili już 3:0. W tym czasie dwukrotnie do bramki rywala trafiał Michał Bocoń, a jednego gola dołożył Bartłomiej Borysiak. Kiedy w drugiej odsłonie ponownie dwie bramki dołożył Michał Bocoń, a AFK prowadziło już 5:0, wydawało się, że losy pojedynku są już rozstrzygnięte. Jednak ambitnie grający Blues złapał wiatr w żagle i w ciągu kilku minut zaaplikował rywalom trzy gole. Najpierw dwukrotnie do siatki trafił Adam Turulski, a trzeciego gola dołożył Łukasz Paradowski. Jednak na odwrócenie losów meczu zabrakło już czasu i pierwsze trzy punkty powędrowały na konto AFK.

Ciekawie było także w pojedynku pomiędzy Sąsiadami i Lambadą. Spotkanie jeszcze na dobre się nie rozpoczęło, a Lambada prowadziła już 1:0 po golu Konrada Kotowskiego. Sąsiedzi szybko jednak także odpowiedzieli golami. Najpierw do remisu doprowadził Sebastian Pawłowski, a chwilę później ten sam zawodnik wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na tym jednak emocje w pierwszej połowie się nie zakończyły. Ostatnie słowo w tej części meczu należało do Lambady. Jan Poźniak sprawił, że po raz drugi w tym pojedynku mieliśmy remis, a tuż przed przerwą Lambada odzyskała prowadzenie po golu Jakuba Dudka. Po zmianie stron dwie bramki dla Lambady dołożył jeszcze Jakub Czyżak, rywale odpowiedzieli golami Roberta Białoszewskiego oraz Tomasza Janaczka i mecz ostatecznie zakończył się wygraną Lambady 5:4.

Wyniki 7. kolejki:

AC Helloween - AKS Stokrotki 2:1 (1:1)
AC Helloween: Jakub Rudzianiec 1 bramka, Kamil Żmijewski.
Stokrotki: Dariusz Glod 1.

Metrotest - U-99 2:1 (0:0)
Metrotest: Michał Mieszko 1, Mateusz Jachimowicz 1.
U-99: Sebastian Derewek 1.

EL Skład - ERGO Legioniści 1:6 (0:3)
EL Skład: Dominik Rzeczycki 1.
Legioniści: Martin Kaczmarczyk 2, Adrian Cywiński 1, Rafał Gomułka 1, Dawid Wandyk 1, Paweł Miller 1.

Sąsiedzi - Lambada 4:5 (2:3)
Sąsiedzi: Sebastian Pawłowski 2, Robert Białoszewski 1, Tomasz Janaczek 1.
Lambada: Jakub Czyżak 2, Konrad Kotowski 1, Jan Poźniak 1, Jakub Dudek 1.

portEl.pl - Awatar 5:3 (1:0)
portEl.pl: Grzegorz Sieńkowski 3, Marcin Szczerkowski 1, Miłosz Mikołajski 1.
Awatar: Paweł Ukleja 2, Robert Rokita 1, Sebastian Pawłowski 1.

Beerteam - Karo 1:3 (1:3)
Beerteam: gol samobójczy.
Karo: Tomasz Barcikowski 1, Ryszard Narloch 1, Łukasz Siemaszko 1.

PBG Jankowiak - Białe Orły 2:0 (1:0)
PBG Jankowiak: Maciej Lachowicz 1, Łukasz Penk 1.

Blues ENERGO ZET - AFK 3:5 (0:3)
Blues: Adam Turulski 2, Łukasz Paradowski 1.
AFK: Michał Bocoń 4, Bartłomiej Borysiak 1.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.