› bieżące
14:00 / 03.04.2015

Lider PELA znów powiększa przewagę

Tylko przez chwilę mogło się wydawać, że grupa pościgowa zdoła zniwelować straty i namieszać w czołówce tabeli Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD. Tymczasem przewodzący stawce Metrotest szybko wrócił na właściwe tory i nie tylko obronił swoją pozycję, ale jeszcze powiększył prowadzenie nad resztą stawki.

Niemal w każdej kolejce rundy wiosennej Piłkarskiej Elbląskiej Liga Amatorów HYDROBUD, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, dochodzi od niespodzianki. Nie inaczej było także w dwóch ostatnich. Po porażce prowadzącego w tabeli Metrotestu wydawało się, że rywale złapią kontakt i rozpoczną udany pościg za liderem. Tymczasem w kolejnych meczach to ekipa pościgowa złapała zadyszkę, a to oznacza, że Metrotest nie tylko zachował fotel lidera, ale także powiększył przewagę nad swoimi najgroźniejszymi rywalami.

W dwóch ostatnich meczach lider najpierw ograł 5:0 Lambadę, a następnie okazał się lepszy od Białych Orłów zwyciężając 2:0. Zdecydowanie trudniejsze dla Metrotestu było to drugie spotkanie. Białe Orły wysoko zawiesiły poprzeczkę i przez pierwszą połowę toczyły wyrównaną walkę. Mimo okazji z obu stron do przerwy bramek nie oglądaliśmy. Te padły dopiero w drugiej odsłonie i wszystkie były autorstwa zawodników Metrotestu. Wynik pojedynku otworzył Cezary Boros, a na 2:0 podwyższył Tomasz Jodziałło. Mimo jeszcze kilku innych okazji, wynik nie uległ już zmianie.

Powodów do zadowolenia na pewno nie mogą mieć piłkarze AC Helloween, którzy dwóch ostatnich kolejek do udanych zaliczyć nie mogą. Zamiast odrabiać straty do lidera, stracili kolejne punkty. Pierwsze w konfrontacji z PBG Jankowiak, choć pierwsza połowa wygrana przez AC Helloween 2:1 wcale tego nie zapowiadała. Tymczasem, po przerwie rywale nie tylko odrobili straty, ale przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając ostatecznie 4:3. Piłkarzom AC Helloween radości nie przysporzył także drugi pojedynek, tym razem z Sąsiadami. Już do przerwy przegrywali 0:2 i po zmianie stron musieli skupić się głównie na odrabianiu strat. I choć ta sztuka im się udała, to do pełni szczęścia zabrakło jednego gola. Ostatecznie AC Helloween zremisowało z Sąsiadami 3:3.

Zupełnie odmienne nastroje panują w ekipie U-99, która w rundzie rewanżowej nie straciła jeszcze punktów. Obrońcy mistrzowskiego tytułu wiosną spisują się rewelacyjnie, a w dwóch ostatnich meczach ich wyższość musiały uznać zespoły AFK i Beerteam. Szczególnie zacięte było spotkanie z AFK, które ostatecznie po wyrównanej walce zakończyło się wynikiem 5:4. Natomiast w 19. kolejce U-99 zmierzyło się z ekipą Beerteam i tu nie pozostawiło już wątpliwości, kto w tej konfrontacji jest lepszy. Obrońcy tytułu zwyciężyli aż 7:2, dzięki czemu awansowali w tabeli na czwarte miejsce. W ostatnich kolejkach z powodzeniem grają także ERGO Legioniści, którzy wiosną zanotowali już trzy zwycięstwa i jeden remis. W ostatnim mecze nie dali szans ekipie Blues ENERGO ZET zwyciężając aż 10:1, co w tabeli pozwoliło im przesunąć się na trzecie miejsce.

W tabeli na prowadzeniu nadal znajduje się Metrotest, który po 19 kolejkach osiem punktów przewagi nad AC Helloween i aż piętnaście nad trzecimi w tabeli ERGO Legionistami. Natomiast w klasyfikacji strzelców od pewnego czasu na prowadzeniu znajduje się zawodnik Metrotestu Radosław Prusak, który do tej pory strzelił 35 goli. O cztery trafienia mniej mają: Kamil Żmijewski z AC Helloween i Sebastian Pawłowski z Sąsiadów.

Wyniki 19. kolejki:

AC Helloween - Sąsiedzi 3:3 (0:2)

AC Helloween: Jakub Rudzianiec 1 bramka, Dawid Kwiatkowski 1, Bartosz Siuciak 1.

Sąsiedzi: Paweł Bojanowski 2, Sebastian Pawłowski 1.

Beerteam - U-99 2:7 (2:3)

Beerteam: Adrian Topolski 1, Maciej Czaja 1.

U-99: Tomasz Bandurski 4, Andrzej Trochowski 2, Grzegorz Peret 1.

Blues ENERGO ZET - ERGO Legioniści 1:10 (0:5)

Blues: Adam Turulski 1.

Legioniści: Krzysztof Sztybor 3, Rafał Gomułka 2, Paweł Miller 2, Robert Grzelak 1, Paweł Kacała 1, Paweł Zieliński 1.

AFK - Awatar 3:2 (1:2)

AFK: Michał Bocoń 2, Bartosz Marciniak 1.

Awatar: Łukasz Święcki 2.

Metrotest - Białe Orły 2:0 (0:0)

Metrotest: Cezary Boros 1, Tomasz Jodziałło 1.

portEl.pl - AKS Stokrotki 0:5 (0:2)

Stokrotki: Piotr Bałdyga 3, Łukasz Zboch 2.

EL Skład - Lambada 6:4 (3:1)

EL Skład: Mariusz Fil 4, Tomasz Makowski 1, Mateusz Głowacki 1.

Lambada: Kamil Kowalski 3, Paweł Pachuta 1.

PBG Jankowiak - Karo 4:1 (3:1)

PBG Jankowiak: Maciej Lachowicz 1, Kamil Zdziech 1, Piotr Światkowski 1, Karol Przybyła 1.

Karo: Tomasz Barcikowski 1.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarz, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.