14:44 / 20.01.2015

Lider znów wysoko wygrywa w ELH

W 6. kolejce grupy A Elbląskiej Ligi Halowej, po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazała się prowadząca w tabeli Victoria. Lider, tym razem ograł Stokrotki 7:2 i pewnie zmierza do zwycięstwa w rundzie zasadniczej.

SuperLiga grupa A

Sześć spotkań i sześć zwycięstw - to bilans prowadzącej w tabeli Victorii. Lider grupy A tym razem zmierzył się ze Stokrotkami i choć momentami miał nieco problemów, to ostatecznie zapisał na swoje konto kolejne punkty. Spotkanie rozpoczęło się od ataków z obu stron, a niżej notowane Stokrotki, nie tylko dobrze się broniły, ale także wyprowadzała groźne kontrataki. Mimo okazji po każdą z bramek, na pierwszego gola kibice czekali do ósmej minuty, kiedy to wynik pojedynku otworzył Michał Tomczyk. Stokrotki szybko jednak odpowiedziały tym samym i niespełna minutę później, dzięki bramce Bartosza Mroza, mieliśmy remis 1:1. Jednak jeszcze przed przerwą ponownie dał o sobie znać Michał Tomczyk, który po raz drugi wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W drugiej odsłonie mecz nie był już tak wyrównany. Zdecydowanie lepiej zagrał lider, czego efektem były kolejne strzelone gole. W ciągu trzech minut, hat-trickiem popisał się Mateusz Szmydt i Victoria prowadził już 5:1. Stokrotki odpowiedziały wprawdzie golem Piotra Bałdygi, ale ostatnie słowo należało do lidera tabeli. Dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Michał Tomczyk, ustalając wynik meczu na 7:2.

Ciekawie zapowiadała się konfrontacja w której wicelider Wiarus podejmował trzecie w tabeli DRE. Obie drużyny przed tym meczem dzielił zaledwie jeden punkt, tak więc stawką tego meczu był fotel wicelidera. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął Wiarus i po kwadransie prowadził 3:0. Wynik otworzył w 4 min. Tomasz Bandurski, a po nim na listę strzelców wpisali się Radosław Wiśniewski i Kamil Gagat. W drugiej połowie wreszcie do głosu doszło DRE i w 24 min. za sprawą Macieja Zająca zmniejszyło straty do dwóch goli. Jak się później okazało, był to chwilowy „zryw” ekipy DRE. Na każdą z bramek rywali Wiarus odpowiadał tym samym, dzięki czemu po pół godzinie gry schodził z boiska jako zwycięzca. Wynik meczu 5:2 w pełni odzwierciedla wydarzenia na parkiecie.

Pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie zanotował PBG Jankowiak, którego rywalem była wyżej notowana drużyna Alenutka.pl. Ostatni zespół tabeli rozpoczął z werwą i już po trzech minutach wyszedł na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Sebastian Pawłowski. Tyle samo czasu potrzebowali rywali, by doprowadzić do wyrównania, a na wysokości zadania stanął Jakub Fijałkowski. Tyle że jeszcze w tej samej połowie PBG Jankowiak po raz drugi mógł cieszyć się z prowadzenia. Także i tym razem najlepiej pod bramką przeciwnika zachował się Sebastian Pawłowski, zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu. Po zmianie stron na boisku rządził i dzielił już tylko jeden zespół, a był nim PBG Jankowiak. Na 3:1 prowadzenie podwyższył Adrian Tytek, a w 27 min. mieliśmy już wynik 4:1, po tym jak trzeciego gola w meczu zdobył Sebastian Pawłowski. Na tym jednak PBG Jankowiak nie zamierzał poprzestać. W ciągu niespełna trzech ostatnich minut strzelił jeszcze trzy gole, a festiwal strzelecki zakończył Sebastian Pawłowski, dla którego była to czwarta bramka w tym spotkaniu. Wynik meczu na 7:2 ustalił w ostatnich sekundach Jakub Fijałkowski, zmniejszając nieco straty ekipy Alenutka.pl.

Komplet wyników 6. kolejki:

Alstom Power Zakład Turbin - Exclusive Sport/PC Koni 4:1 (1:1) 1:0 - Sebastian Lubiejewski (3.), 1:1 - Bożek (6.), 2:1 - Sebastian Lubiejewski (17.), 3:1 - Dzieżyc (22.), 4:1 - Głowacki (25.).

Fuks - Yolo 7 Street 4:1 (2:1) 1:0 - Czajka (5.), 2:0 - Czajka (11.), 2:1 - Talarek (15.), 3:1 - Bukowski (26.), 4:1 - Konieczki (27.).

Wiarus - DRE 5:2 (3:0) 1:0 - Bandurski (4.), 2:0 - Wiśniewski (8.), 3:0 - Gagat (12.), 3:1 - Maciej Zając (24.), 4:1 - Gagat (25.), 4:2 - Maciej Zając (27.), 5:2 - Wiśniewski (30.).

Alenutka.pl - PBG Jankowiak 2:7 (1:2) 0:1 - Pawłowski (4.), 1:1 - Fijałkowski (7.), 1:2 - Pawłowski (11.), 1:3 - Tytek (26.), 1:4 - Pawłowski (27.), 1:5 - Piotr Jakubiak (27.), 1:6 - Peret (28.), 1:7 - Pawłowski (29.), 2:7 - Fijałkowski (30.).

Stokrotki - Victoria 2:7 (1:2) 0:1 - Tomczyk (8.), 1:1 - Mróz (9.), 1:2 - Tymiński (13.), 1:3 - Szmydt (18.), 1:4 - Szmydt (20.), 1:5 - Szmydt (21.), 2:5 - Bałdyga (24.), 2:6 - Tomczyk (26.), 2:7 - Tomczyk (27.).

Klasyfikacja strzelców: 13 bramek Maciej Zając (DRE). 11 bramek: Radosław Wiśniewski (Wiarus), Mateusz Szmydt (Victoria). 8 bramek: Daniel Czajka (Fuks). 7 bramek: Bartosz Mróz (Stokrotki).