07:04 / 16.09.2022

Lidia Czarnecka na podium mistrzostw Polski juniorów

Lidia Czarnecka (UKS Skoczek Elbląg) wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach 2022 (do lat 18, w kategorii kobiet).

Na Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach, które odbyły się w Rzeszowie w dniach 26-28 sierpnia 2022 r. w kategorii dziewcząt do lat 18- tu elblążanka wywalczyła tytuł wicemistrzyni kraju w szachach błyskawicznych. W finałowym turnieju wzięło udział 37 zawodniczek. Był on rozgrywany systemem szwajcarskim: 11-rundowym w przypadku szachów szybkich oraz 13-rundowym w szachach błyskawicznych. Srebro przypadło elblążance, złoty medal wywalczyła zawodniczka  KKSz Kraków. Elblążanka wygrała dziesięć rund, dwie zremisowała i jedną przegrała.

W szachach szybkich elblążanka zajęła czwarte miejsce. Warto zaznaczyć że to drugi tytuł z rzędu. W  najbliższym czasie podopieczna trenera mistrza Jędrzeja Długosza wystąpi na turniejach w Jastrzębiej Górze oraz Bydgoszczy, gdzie powalczy o medale.

Trwa zbiórka na wyjazd Lidii Czarneckiej na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Turcji.