› polityka
12:24 / 04.09.2015

Listy wyborcze PO: Protas, Gelert, Cieśliński

Listy wyborcze PO: Protas, Gelert, Cieśliński

Wczoraj wieczorem Platforma Obywatelska oficjalnie zatwierdziła listy z kandydatami do Sejmu i Senatu. „Jedynką” w okręgu numer 34 został Jacek Protas, do Senatu natomiast kandydować będzie m.in. Jerzy Wcisła.

Jacek Protas obecnie pełni funkcję wicemarszałka (w latach 2006-2014 marszałek województwa warmińsko-mazurskiego). Był również prezydentem Euroregionu Bałtyk w latach 2009-2011. Ma 51 lat. Będzie to jego pierwszy start w wyborach parlamentarnych.

Numer dwa na liście wyborczej przypadł obecnej posłance Elżbiecie Gelert, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Elblągu. Numer trzy – Piotr Cieśliński, również obecny poseł z Lidzbarka Warmińskiego.

Na listach wyborczych, wbrew wcześniejszym domysłom, zabrakło Antoniego Czyżyka, dyrektora Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Radnego.

Jerzy Wcisła, wiceprzewodniczący RM oraz szef elbląskiego oddziału Platformy, będzie kandydować (po raz pierwszy) do Senatu. Towarzyszyć mu będzie Stanisław Gorczyca z okręgu ostródzkiego.

Ciekawostka: na miejscu 15 na liście do Sejmu znalazł się Paweł Szakiewicz spod Braniewa, którego mogliśmy poznać w programie „Rolnik szuka żony”.

1
6
oceń tekst 7 głosów 14%