› transmisje Live
14:55 / 13.02.2016

LIVE VIDEO: KS Meble Wójcik Elbląg vs. KPR Wolsztyniak Wolsztyn

LIVE VIDEO: KS Meble Wójcik Elbląg vs. KPR Wolsztyniak Wolsztyn

Już dzisiaj o godzinie 16:00 w Centrum Sportowo-Biznesowym drugi mecz w rundzie rewanżowej (pierwszy przed własną publicznością) rozegrają podopieczni Dariusza Molskiego. Do Elbląga przyjedzie niewygodny przeciwnik, zajmujący 10 pozycję w grupie pierwszej na zapleczu Superligi, czyli Wolsztyniak Wolsztyn. W pierwszej rundzie spotkań goście (wtedy gospodarze) zmusili „Meblarzy” do maksymalnego wysiłku. Po bardzo zaciętym i wyrównanym boju lepsi jednak okazali się szczypiorniści Wójcika i wygrali na terenie Wolsztyna 26 do 25. Czy piłkarze Wojciecha Hanyża będą w stanie nawiązać do tamtego pojedynku? Przekonamy się wkrótce.

Rywalizujące w dzisiejszym dniu drużyny grają o zupełnie inne cele. Wolsztyniak w obecnych rozgrywkach należy do mocnych ligowych średniaków, podczas gdy zawodnicy Wójcika obrali kurs na awans i twardo trzymają ster, aby ten cel zrealizować. Póki co plasują się na trzeciej pozycji: za Warmią Traveland oraz Wybrzeżem Gdańsk (które ma tyle samo punktów co elblążanie). Aby walczyć do końca o sukces bieżącej kampanii „Meblarze” muszą wygrywać w meczach ze słabszymi rywalami, a na ten moment taką ekipą są wolsztynianie. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Realem Leszno, nasi piłkarze powinni skompletować kolejne do kolekcji. Kadra zespołu jest szeroka, a forma wypracowana w okresie przygotowawczym ewidentnie zwyżkuje. Dzisiaj powinno być jeszcze lepiej.

Jeżeli chodzi o zespół przyjezdnych, to trudno jednoznacznie wyrokować, na co stać Wolsztyniaka. Jeżeli z czegoś można pamiętać tę drużynę po pierwszej fazie, to byłaby to nieprzewidywalność. W trakcie 13 kolejek i 1 zagranej przed 7 dniami, raz wolsztynianie byli górą, a raz przegrywali i to czasem dość wysoko. Taka nieregularność wyrzuciła ekipę z Wolsztyna na sam środek (niemalże) ligowej stawki z 5 zwycięstwami, ale aż 8 porażkami i jednym remisem. Na inaugurację serii rewanżowej I ligi we własnej hali zostali zmieceni z parkietu przez drużynę gdyńskiej Spójni, która już do przerwy prowadziła 18 do 7, a zakończyła mecz wynikiem 31 do 18! „Meblarze” to zespół, który Spójni nie ustępuje w niczym, dlatego miejmy nadzieję, że szczypiorniści elbląskiego klubu przekują tę wyższość na wynik.

Zapraszamy do naszej transmisji LIVE wszystkich, którzy nie mogą zawitać do hali CSB o godzinie 16:00. W razie kłopotów z obrazem, prosimy odświeżyć stronę.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Najpierw Wolsztyn, potem Olsztyn. Meblarze gotowi na lidera (foto + wideo)

13.02.2016

Klub Sportowy Meble Wójcik dzisiejszym wspaniałym występem wyraził swoją gotowość do podjęcia w następnym tygodniu (niedziela) najgroźniejszego...