14:50 / 18.07.2014

Lodowiskiem znów zawładnęli tenisiści

Po raz drugi w ramach Wakacji z MOSiR-em rozegrany został turniej tenisa stołowego. Tym razem w poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali Janusz Kriger i Wiktor Lewandowski.

W środę na lodowisku Helena rozegrany został II turniej tenisa stołowego organizowanego w ramach akcji Wakacje z MOSiR-em. Tym razem do rywalizacji open zgłosiło się 11 zawodników. Tym razem najlepiej zaprezentował się Janusz Kriger, który w meczu finałowym pokonał Romana Grudnia 3:0. Na najniższym stopniu podium stanął Jacek Gąsiorowski, pokonując w meczu o trzecie miejsce Lecha Brzeskiego 3:2. Dla wielu miłośników tenisa, udział w tego typu zawodach, to świetna okazja na miłe spędzenie wolnego czasu.

- Mimo wakacji nie odpoczywamy od tenisa, bo jak to mówią trening czyni mistrza - powiedział Paweł Gołębiewski, jeden z uczestników turnieju. - Jak już człowiek złapie bakcyla, to późnej ciężko przerwać. Dobrze, że takie turnieje są organizowane, bo na terenie Elbląga, oprócz MOSiR-u, nie mam otwartych hal sportowych dla społeczności lokalnej, którzy mogliby w wolnym czasie przyjść i sobie pograć. Gra w tenisa pomaga rozładować emocje, dlatego do udziału w kolejnych zawodach zachęcam także młodzież i dzieci.

Jednocześnie z wraz turniejem open rozgrywane były zawody w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Tym razem przy stole spotkało się czterech zawodników. Po raz drugi z rzędu najlepszy w tej kategorii wiekowej okazał się Wiktor Lewandowski. Drugie miejsce zajął Jakub Kowalski, trzecie Patryk Purzycki, a tuż za podium znalazł się Sebastian Brzuziewski, dla którego były to pierwsze w życiu zawody.

- Na co dzień gram w piłkę nożną i choć tenis mi się podoba, to jednak nie zamieniłbym piłki na tenis - stwierdził Sebastian Brzuziewski. - Dobrze mi się grało i jak tylko znajdę czas, to na kolejne zawody także przyjdę.

Pierwszych trzech zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymało od organizatora słodkie upominki. Kolejne zawody zaplanowano na 30 lipca. Zapisy do turnieju przyjmowane będą od godz. 9.30 do godz. 9.55. Początek zawodów o godz. 10.00.

Więcej informacji o wakacyjnej ofercie, szczegółowy kalendarz imprez, terminarze, wyniki, tabele oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu w zakładce imprezy sportowe/Wakacje z MOSiR-em 2014.