› poradnik
15:09 / 23.09.2016

Lodówka idealna

Lodówka idealna

W dwudziestym pierwszym wieku lodówka, zwana również chłodziarką lub chłodziarko – zamrażarką, stanowi podstawowy i niewątpliwie najważniejszy element wyposażenia każdej kuchni, bez którego trudno wyobrazić sobie przechowywanie większej ilości różnorodnych produktów spożywczych w każdym gospodarstwie domowym.

Parametry mają znaczenie

Zdecydowana większość osób, poszukujących idealnej lodówki do swojej kuchni, kieruje się głównie designem, estetycznym wyglądem oraz atrakcyjna, konkurencyjną ceną, a tymczasem zakup chłodziarki zwykle stanowi dosyć poważny wydatek dla domowego budżetu i inwestycję na kilka lub nawet kilkanaście lat. Każdy potencjalny klient, decydujący się na wybór konkretnej marki i modelu, powinien zwrócić szczególną uwagę na takie parametry jak chociażby: klasa energetyczna, rodzaj otwierania drzwi, poziom hałasu czy lokalizacja zamrażalnika, dzięki czemu w przyszłości uniknie nieprzyjemnych niespodzianek i rozczarowania. W ofercie poszczególnych producentów znajdują się zarówno urządzenia wolnostojące jak i przeznaczone pod zabudowę, jednodrzwiowe oraz wysokie lodówki dwudrzwiowe, posiadające oddzielny zamrażalnik i chłodziarkę.

Technologia no frost

W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem i popularnością wśród konsumentów cieszą się natomiast lodówki no frost, tzw. bezszronowe, w których odpowiednia technologia eliminuje lub ogranicza do absolutnego minimum osadzanie się szronu i lodu na ścianach urządzenia, zaś specjalny system cyrkulacji powietrza utrzymuje niską temperaturę wewnątrz chłodziarki i stały poziom wilgoci. Technologia no Frost sprawia, że poszczególne artykuły spożywcze zachowują swoją świeżość znacznie dłużej, a lodówka nie wymaga czasochłonnego, wielogodzinnego odmrażania, co ma dosyć istotne znaczenie przy zachowaniu czystości urządzenia.

Lodówka dla dużej rodzin

W dużych, kilkuosobowych lub wielopokoleniowych rodzinach, z pewnością doskonale sprawdzą się przestronne, funkcjonalne i wygodne, a przy tym energooszczędne lodówki side by side o dużej pojemności, posiadające zwykle dwie pary drzwi. Wyposażone w liczne, specjalne szuflady, komory i półki umożliwiają przede wszystkim praktyczne przechowywanie zdecydowanie większej ilości żywności niż w tradycyjnych, klasycznych urządzeniach. Nowoczesne lodówki side by side o imponujących rozmiarach, dostępne obecnie na rynku, wyposażone są dodatkowo w szereg innowacyjnych, oryginalnych, często zaskakujących rozwiązań takich jak między innymi: dystrybutor wody, automatyczna kostkarka do lodu wraz z dozownikiem lodu i wody, system no frost, samorozmrażanie, zabezpieczenia antybakteryjne, filtr wody, barek, bezpośrednie przyłączenie do ujęcia wody oraz wiele innych.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%