› inwestycje miejskie
15:52 / 22.11.2012

Lokatorzy Sielanki mają nowoczesną świetlicę

Lokatorzy Sielanki mają nowoczesną świetlicę

fot. UM Elbląg

Najstarsza elbląska spółdzielnia mieszkaniowa „Sielanka”, właśnie wzbogaciła się o gruntownie zmodernizowaną świetlicę przy ul. Płk. Dąbka 62-64. To miejsce wraz z nowoczesną infrastrukturą ma wzmocnić więzi pomiędzy mieszkańcami osiedla.

Trzeba przyznać, że jest czym wzmacniać. Trzy nowoczesne i doskonale wyposażone sale (dwie konferencyjne i jedna komputerowa), czekają na wykorzystanie. Sale mogą być przeznaczone na potrzeby sekcji działających przy Spółdzielni „Sielanka”, jak i inne pomysły mieszkańców osiedla.

Mieszkańcy będą mieli do użytku duże pomieszczenie socjalne z aneksem kuchennym, z nowoczesnym systemem audio i video, siecią internetową, wszystko przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wczorajsze otwarcie to rzeczywiście wydarzenie dla spółdzielców z Sielanki. Zebranych gości przywitał Prezes Zarządu Mieczysław Szałachowski, który wyliczał projekty unijne zrealizowane przez „Sielankę” i przedstawił specyfikę nowej świetlicy. W uroczystości uczestniczyli Jacek Protas Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga, Jerzy Wcisła przewodniczący Rady Miejskiej oraz dyrektorzy dwóch elbląskich instytucji kulturalnych Antoni Czyżyk (CSE „Światowid”) i Mirosław Siedler (Teatr im. Aleksandra Sewruka).
Ci dwaj ostatni podpisali list intencyjny deklarując współpracę przy organizacji wydarzeń kulturalnych i aktywizacji świetlicy. Jak mówił Mirosław Siedler - to szansa żeby nowoczesna sala wypełniła się duchem.

- „Sielanka” to na elbląskim gruncie niezwykle aktywna spółdzielnia. Co istotne, skutecznie wykorzystująca środki unijne. Cieszę się, że będąc jeszcze w Zarządzie Województwa brałem udział w pracach na rzecz tworzenia zapisów, które umożliwiły wykorzystanie funduszy unijnych przez spółdzielnie z czego tak wspaniale skorzystała właśnie elbląska „Sielanka” - podkreślił Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga

Wartość inwestycji to blisko 1 mln zł, dofinansowanie z funduszy unijnych wynosi 850 tys. zł. 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%