› relacje
07:38 / 11.02.2019

Lora Szafran zaśpiewała przed elbląską publicznością (+ zdjęcia)

Lora Szafran zaśpiewała przed elbląską publicznością (+ zdjęcia)

fot. Marcin Mongiałło

Koncert z Lorą Szafran w roli głównej elbląska publiczność przyjęła owacjami na stojąco. Drugim bisem była piosenka Leonarda Cohena „In My Secret Life”, w polskim niedosłownym tłumaczeniu „Gdzieś na serca dnie”. Te słowa śpiewała nie tylko artystka, ale i publiczność.

W Elblągu nie brakuje wielbicieli Lory Szafran. Nic więc dziwnego, że publiczność była zachwycona koncertem artystki w sali szkoły muzycznej. Artystka nie tylko wspaniale śpiewała, ale udowodniła, że sprawdza się w roli konferansjera:

Jestem zaszczycona, że śpiewam przed taką publicznością, z elbląskimi kameralistami i dyrygentem Markiem Mosiem.

Publiczność zareagowała gromkimi brawami. Podobnie, gdy wokalistka zamiast orkiestra kameralna, powiedziała orkiestra symfoniczna. Szybko się poprawiła, tłumacząc, że jest tylko piosenkarką.
Lora Szafran informowała, że nagrała płytę „Sekrety życia według Leonarda Cohena”, a teraz po raz pierwszy śpiewa piosenki z tego krążka na żywo w Elblągu.

Jak dobrze pójdzie, będę się tym chwalić do końca życia

- żartowała. Publiczność zareagowała brawami.

Lora Szafran wystąpiła ze swoim zespołem oraz Elbląską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Marka Mosia.
Jak się okazało najbardziej podobała się piosenka Leonarda Cohena „In My Secret Life”, w polskim niedosłownym tłumaczeniu „Gdzieś na serca dnie”. Publiczność nie tylko słuchała, ale dała się namówić i śpiewała pierwsze słowa refrenu. Drugim bisem była właśnie ta piosenka. Według Lory Szafran zdecydował o tym dyrygent Marek Moś, a według niego publiczność.

„Gdzieś na serca dnie” najbardziej się podobała

- argumentował.
Pierwszym bisem był „Niebieski prochowiec”. Podczas koncertu Lory Szafran nie zabrakło polskich wersji: Hallelujah, Who By Fire, Suzanne  i Dance Me To The End Of Love.  
Elbląska publiczność zgotowała artystom na koniec koncertu owację na stojąco.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 44