› bieżące
15:48 / 11.10.2013

LPP zwiększa powierzchnię najmu w Centrum Handlowym Ogrody

LPP zwiększa powierzchnię najmu w Centrum Handlowym Ogrody

Salony marek należących do koncernu odzieżowego LPP: Reserved, House, Sinsay, Mohito, Cropp Town oraz Home & You, z dodatkową powierzchnią w elbląskich Ogrodach. Grupa LPP, największa polska firma odzieżowa, zdecydowała się na powiększenie powierzchni swoich lokali w rozbudowanym Centrum Handlowym Ogrody w Elblągu.

Przed rozpoczęciem rozbudowy, sklepy 3 marek należących do koncernu zajmowały 750 m2 powierzchni handlowej Centrum. W związku z decyzją o rozbudowie i modernizacji Ogrodów Grupa LPP zdecydowała się na zwiększenie powierzchni najmu i wprowadzenie do Centrum wszystkich 6 marek znajdujących się w portfolio firmy, co zaowocowało podpisaniem umów najmu na 3 000 m2.

W wyniku podpisanych właśnie aneksów łączna powierzchnia wynajmowanego przez LPP metrażu wzrośnie do prawie 4 000 m2. Salony marek należących do LPP będą otwierane sukcesywnie w kolejnych fazach rozbudowy centrum. Lokale House oraz Sinsay, znajdujące się w zmodernizowanej części Centrum, zostały już przekazane najemcy, który rozpoczął prace remontowe. Otwarcie obydwu sklepów planowane jest na listopad bieżącego roku.

Pozostałe salony zajmą lokale w nowopowstającej części Ogrodów, a ich otwarcie planowane jest na IV kwartał 2014 r. Po zakończeniu rozbudowy CH Ogrody będzie największym i najbardziej nowoczesnym tego typu kompleksem znajdującym się w regionie oraz w bezpośrednim sąsiedztwie północnej granicy Polski, odpowiadając tym samym na oczekiwania klientów nie tylko z Elbląga i okolic, ale także z liczącego ponad milion mieszkańców Okręgu Kaliningradzkiego. Już przed rozbudową Ogrody były jedną z głównych destynacji turystyki zakupowej regularnie przyjeżdzających do Polski mieszkańców Kaliningradu (83,3% turystów przekracza granicę zewnętrzną UE na terenie Polski, w celach zakupowych). Zarząd Ogrodów we wzbogaconej ofercie dwukrotnie większego Centrum widzi szanse na zwiększenie zainteresowania sąsiadów zza wschodniej granicy zakupami w Ogrodach. Poziom komercjalizacji Ogrodów w chwili obecnej przekroczył 60%.

Swoje sklepy w przebudowywanej części CH Ogrody otworzyły już sieci RTV EURO AGD, CCC, Inmedio oraz T-Mobile. Nieprzerwanie swoich Klientów obsługuje hipermarket Carrefour. Po zakończeniu rozbudowy na dwóch poziomach znajdzie się 130 sklepów i punktów usługowych, m.in. Reserved, H&M, New Yorker, CCC, Deichmann, Rossmann, Mohito, Crop Town, House, Sinsay, Douglas, Orsay, Sizeer, Wojas, Quiosque, Piekarnia Raszczyk, Trojan Horse, Grycan, Yes, Apart, Esotiq, Plus GSM, Yves Rocher, restauracja McDonald’s oraz wielosalowe kino.

Na trzech poziomach Centrum zaplanowany został parking na ok. 1000 miejsc. Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE Sp. z o.o. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA. Generalnym Wykonawcą jest PORR (Polska) SA.

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%

Powiązane artykuły

W listopadzie będzie już 20 sklepów w Centrum Ogrody

09.10.2013 komentarzy 4

Zakończenie prac remontowych w przebudowywanej części Centrum Handlowego Ogrody Modernizacja istniejącej części CH Ogrody, będąca częścią pierwszego etapu...

CH Ogrody - koniec prac w części istniejącej

18.10.2013 komentarzy 2

Generalny wykonawca inwestycji należącej do CBRE Global Investors kontynuuje prace w nowo powstającej części Centrum Handlowego Ogrody. Zakończone zostały prace...

Centrum Handlowe Ogrody nawiązało współpracę z operatorami biur podróży z Obwodu Kaliningradzkiego

25.10.2013 komentarzy 1

Na początku października Centrum Handlowe Ogrody zostało zaprezentowane na spotkaniu z tour operatorami z Obwodu Kaliningradzkiego. 9 października w Hotelu...

Deichmann, Quiosque, Crux, Play oraz Apart w Ogrodach

30.10.2013 komentarzy 5

W październiku w zmodernizowanej części Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu swoje sklepy otworzyły kolejne trzy wiodące na rynku marki, a następna rozpocznie...