› bieżące
09:00 / 08.12.2013

Lubisz kapsle od piwa? Oni mają ich ponad 1000

Lubisz kapsle od piwa? Oni mają ich ponad 1000

fot. Bartłomiej Ryś

Elbląski klub briofilów po raz ósmy zorganizował Elbląską Giełdę Birofilów. 7 grudnia w Sali Bankietowej Kawiarni u Aktorów zebrali się miłośnicy piwa z Elbląga i okolic w tym Gdańska, Gdyni, Tczew, Kwidzyna. Poza naszymi rodakami pojawili się goście zza wschodniej granicy.

Podczas giełdy można było obejrzeć, kupić, wymienić lub sprzedać rzeczy związane z niemal wszystkimi markami piwa z Polski i zagranicy. Festiwale Birofilów przyciągają największych miłośników piwa.

Birofil w odróżnieniu od piwosza, poza piciem piwa, fascynuje się historią oraz tradycją związaną z tym napojem. Często zbiera z tym związane akcesoria. Ceni sobie kulturę picia piwa. Podczas giełdy można było podziwiać wiele akcesoriów związanych z piwem. Były to na przykład kapsle, podstawki pod pokale, otwieracze, smycze oraz kufle.

Organizatorzy zapewnili wiele rozrywek w tym loterie oraz konkursy z nagrodami ufundowanymi przez sponsora głównego grupę Żywiec S.A.

Jeden z konkursów polegał na jak najdłuższym trzymaniu 3 litrowego dzbanka z piwem w wyciągniętej ręce. Konkurencję wygrał Pan Tomasz z Legionowa z wynikiem 1 minuta 42 sekundy. Na drugim miejscu uplasował się Pan Piotr z Gdańska. Nagrody ufundował sponsor spotkania.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 20