› konkursy
15:04 / 05.09.2012

Lubisz ostrą jazdę? Weź udział w konkursie i wygraj bilet do Kina 7D

Lubisz ostrą jazdę? Weź udział w konkursie i wygraj bilet do Kina 7D

Dawno, dawno temu....to brzmi jak bajka, ale rzeczywiście tak było. Człowiek oglądał kino nieme i zachwycał się ruchomymi obrazami. Potem pojawił się dźwięk, kolor, a za nimi  masa wielkich kinowych produkcji. Milowym krokiem technologicznym było kino 3D, ale i dziś to już przeżytek.  XXI wiek to era nowoczesności i wirtualnych efektów, których w kinie 7D jest całe multum. 

Dziś siadasz w wygodnym fotelu, zapinasz pasy bezpieczeństwa i... zaczyna się ostra jazda. W ciągu kilku sekund przenosisz się w sam środek akcji. Oblewa cię deszcz, sypie na ciebie prawdziwy śnieg, a na twarzy czujesz pęd powietrza. Chcesz doświadczyć ekstremalnych emocji? Nic prostszego. Weź udział w konkursie elblag.net i wygraj jedną z 8 wejściówek do Kina Cinema 7D RIDER w Elblągu.
 
Wystarczy odpowiedzieć na banalne pytanie, od kiedy w Elblągu działa Kino 7D. Podpowiedzi należy szukać na stronie www.kino7d.pl. Odpowiedzi przesyłajcie na adres: redakcja@elblag.net, w treści wpisując odpowiedź oraz dane personalne: imię i nazwisko i nr telefonu. Spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi, rozlosujemy 8 pojedynczych wejściówek na dowolnie wybrany seans w sobotę 15 września. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 września br. Nazwiska szczęśliwców opublikujemy tego samego dnia na stronie www.kobieta.elblag.net.
 
Elbląskie kino Cinema 7D Rider jest drugim kinem w Polsce w technologii 7D.  W repertuarze znajduje się dwadzieścia filmów specjalnie do tego przystosowanych. Są wśród nich: pakiety filmów familijnych, pakiety filmów ekstremalnych i pakiety filmów grozy - w tym horrory. Jeden pakiet to kilkanaście minut projekcji, a raczej niezłej jazdy. 
 
Do tego typu kina nie chodzi się po to, aby przeżyć scenariusz filmowy – to nie to kino  - tu najważniejsza jest ostra jazda kolejką górską, pojazdem wyścigowym lub kosmicznym z dużą dozą adrenaliny i wspaniałymi efektami specjalnymi, które w normalnym kinie są niemożliwe. 
 
W ciągu kilku chwil przy użyciu techniki filmów stereoskopowych, psychika przenosi nas z rzeczywistości do wirtualnego świata magii. Znajdujemy się w samym środku akcji. Kto się boi wysokości, musi się dobrze trzymać. Oblewa nas deszcz, obsypuje śnieg i to wcale nie wirtualnie. Czujemy na twarzy pęd wiatru, świeżą bryzę a czasami niezłe rozbryzgi wody. W scenach podwodnych z podłogi kina, unoszą się bąbelki powietrza, które możemy dotknąć. W czasie nawałnicy salę kinową rozświetlają błyskawice a przed ekranem wybuchają na wysokość półtora metra wirtualne płomienie ognia. Wybiegające z ekranu owady czy pełzające płazy autentycznie łechtają nasze łydki. 
 
Wyposażenie sali pozwala poznać stany, które w realnym świecie byłyby niemożliwe. Siedzenia mogą nas podnieść do wysokości 0,5 m, poruszać się w trzech osiach a nawet imitować trzęsienie ziemi z częstotliwością drgań do 15Hz. System dźwięku przestrzennego został zaprojektowany i wykonany pod stereoskopowe filmy w technologii Cinema 7D, tworząc trójwymiarowe poczucie przestrzeni, co umożliwia przeniesienie widza w zupełnie odległy świat.
3
0
oceń tekst 3 głosów 100%