› relacje
11:40 / 27.02.2013

Lux-Car Lambada w Warszawie: Odpadli w ćwierćfinale, ale zrobili dobre wrażenie

Lux-Car Lambada w Warszawie: Odpadli w ćwierćfinale, ale zrobili dobre wrażenie

fot. nadesłane

Bardzo dobre wrażenie pozostawili po sobie zawodnicy Lux-Car Lambady, którzy na Ogólnopolskim Halowym Pucharze Fanów 2013 dzielnie walczyli o zwycięstwo, jednak w ćwierćfinale musieli uznać wyższość zespołu Agresywni Ochota Warszawa, zwycięzcy całych rozgrywek.

- Turniej Fanów 2013 to dwudniowe zmagania piłkarskie. Pierwszego dnia rozgrywki w grupach, a następnie strefa pucharowa. - opowiada Kamil Kowalski, zawodnik Lux-Car Lambada, który w turnieju zdobył 11 bramek (król strzelców miał ich 13). - Trafiliśmy do grupy H. Już po pierwszych minutach na hali wiedzieliśmy, że przeciwnicy są bardzo wymagający, ale jeśli zagramy dobrze i konsekwentnie to ze zwycięstwami nie powinniśmy mieć problemu.

I tak też się stało. Lambada rozegrała cztery spotkania i wszystkie wygrała:

Action Warszawa- Lux-Car Lambada Elbląg 1:2

Lux-Car Lambada Elbląg - Wola United 5:1

Lux-Car Lambada Elbląg - OIRP Warszawa 6:2

Lux-Car Lambada Elbląg - Cosa Nostra 5:2

Lux-Car Lambada z dorobkiem 12 punktów (stosunek bramek 17:6) wygrała grupę.

- Zależało nam bardzo na zwycięstwie w grupie ? dodaje Krystian Gorgol, zawodnik Lux-Car Lambada. - Pierwsze miejsce pozwalało nam mecz 1/8 finału rozgrywać o godzinie 12:05. Godziny meczów dla Lambady są bardzo ważne. Im później, tym generalnie lepiej. - z uśmiechem dodaje Krystian Gorgol.

W fazie pucharowej Lux-Car Lambada potwierdziła fantastyczną dyspozycję z dnia wcześniejszego. Elblążanie zespołowi Stoer nie pozostawili złudzeń wygrywając mecz 8:2. Po raz kolejny świetną formą strzelecką popisał się Kamil Kowalski, Jakub Dudek (w turnieju strzelił 9 bramek), Maciej Chwoszcz i Michał Wołynko (strzelec 5 bramek w rozgrywkach).

W ćwierćfinale Lambada trafiła na najsilniejszy zespół turnieju. Agresywni Ochota Warszawa zagrali dużo lepiej w obronie niż Lux-Car, nie popełniali indywidualnych błędów i byli piekielnie skuteczni w ataku. Ograli elbląską ekipę 8:3.

- Duża liczba straconych bramek wynikała z naszej próby odwrócenia losów meczu. - dodaje Jakub Dudek z Lux-Car Lambada. - Wycofaliśmy bramkarza, graliśmy ofensywnie. Musieliśmy tak robić bo do końca meczu było coraz mniej czasu, a my wiedzieliśmy, że to jest spotkanie z najcięższym przeciwnikiem w turnieju. Oni, albo my. Niestety wygrała Warszawa. - podsumowuje Jakub Dudek.

Lux-Car Lambada uhonorowana została pucharem Fair Play.

- Graliśmy zgodnie z przepisami, nie faulowaliśmy, nie było kłótni z sędziami. Robiliśmy swoje i stąd ta nagroda.. - zauważa Kamil Kowalski.

- Za rok wygramy. - wtrąca Rafał Gorgol, Lux-Car Lambada.

Lux-Car Lambada zagrała w składzie:

Tomek Jankowski, Jakub Fijałkowski, Krystian Gorgol, Bartłomiej Iwankowski, Kamil Czyżak, Rafał Gorgol, Jakub Dudek, Michał Wołynko, Maciej Chwoszcz, Kamil Kowalski, Arkadiusz Jasiński.

Z powodu kontuzji nie zagrali: Jakub Czyżak, Wojciech Liszewski, Jacek Żukowski.

Z przyczyn techniczno-ekonomicznych nie zagrał: Łukasz ?Hicio? Hitner.

Więcej o Lambadzie: http://www.facebook.com/LuxCarLAMBADA?ref=hl

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%