› sport
21:19 / 12.12.2020

Łyżwiarki figurowe z Elbląga na podium w ogólnopolskich zawodach! (+ zdjęcia)

Łyżwiarki figurowe z Elbląga na podium w ogólnopolskich zawodach! (+ zdjęcia)

fot. UKS „Szóstka” Elbląg

w dniach 3 – 4 grudnia odbyły się ogólnopolskie zawody w jeździe figurowej na łyżwach, w których uczestniczyli zawodnicy UKS „Szóstka” Elbląg. Zawody rozegrane zostały w Łodzi i zorganizowane przez MKL Łódź przy współpracy z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego. 

Zawody w Łodzi to impreza cykliczna, organizowana zawsze w okolicy Mikołajek, szóstego grudnia. Były to już czternaste zawody z tej serii. UKS „Szóstka” Elbląg reprezentowali zawodnicy wyczynowi, jak również trenujący łyżwiarstwo figurowe na poziomie amatorskim.  Były to bardzo specyficzne zawody – zarówno dla organizatorów, jurorów, jak i trenerów oraz zawodników, gdyż z powodu sytuacji epidemicznej, ograniczono liczbę uczestników turnieju. Również same zawody odbyły się w dużym rygorze sanitarnym – bez publiczności, z wyznaczonymi trasami przejść dla uczestników oraz dekoracją ograniczoną do trzech pierwszych miejsc. 

Pomimo trudnych warunków, które niewątpliwie wpłynęły na emocje wszystkich zawodników, elbląscy zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Z zawodów udało się przywieźć dwa medale, które zdobyły zawodniczki Martyna Miros i Natalia Leonowicz, startujące w klasie brązowej U15, które zdobyły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Na uwagę zasługują świetne wyniki najmłodszych zawodniczek startujących w klasie brązowej U9. Alicja Lipińska, która  zrobiła spektakularny postęp od ostatnich zawodów i dzięki wykonaniu bezbłędnie swojego programu w którym wykonała aż dwa axle (najtrudniejszy technicznie skok), uplasowała się na czwartym miejscu. Druga z zawodniczek w tej klasie, Antonina Witkowska, pojechała swój program również na najwyższym poziomie i uplasowała się na dziesiątym miejscu.

W klasie srebrnej U11, klub reprezentowała Natalia Lipińska, która także wykonała udany program. Do podium zabrakło jej niewiele, ostatecznie zajęła czwarte miejsce. W klasie złotej U13 Maria Ufnalewska i Alan Andrearczyk zajęli odpowiednio 29. i 6. miejsce.

Zawodnicy zostali przygotowani przez trenerów p. Beatę Kukowską i p. Zuzannę Ziemińską

Jazda figurowa na łyżwach to ciężka praca i codzienne treningi, nawet po kilka godzin dziennie. Cieszy, że pomimo epidemii, zawodnicy i członkowie klubu mają dostęp do lodowiska Helena i mogą tu szlifować swoje talenty. Już rozpoczęli przygotowania do kolejnych zawodów, które odbędą się już na początku stycznia, w Warszawie. 

Dorota Leonowicz

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 9