› region
14:58 / 05.11.2018

Magdalena Dalman nowym burmistrzem Tolkmicka

Magdalena Dalman nowym burmistrzem Tolkmicka

fot. facebook.com/dalmanmagdalena

Magdalena Dalman, reprezentująca swój własny komitet wyborczy (KWW Magdaleny Dalman "Inicjatywa dla Mieszkańców") i pełniąca dotychzas funkcję przewodniczącej Rady Miejskiej w Tolkmicku, została wybrana nowym burmistrzem tego miasta.

W drugiej turze wyborów samorządowych zagłosowało na nią 1246 mieszkańców Tolkmicka (55,97 % poparcia), podczas gdy na dotychczasowego zastępcę burmistrza Józefa Zamojcina (KWW Nasza Gmina – Nasz Dom), oddało swój głos 980 wyborców (44,03 %). 

Magdalena Beata Dalman jest pracownikiem naukowym (dr nauk humanistycznych) – adiunktem na Wydziale Filologicznym Instytutu Filologii Polskiej Katedry Historii Literatury Uniwersytetu Gdańskiego.10 lat temu przeprowadziła się z Sopotu i zamieszkała w gminie Tolkmicko (w Chojnowie).

Przypomnijmy, że o urząd burmistrza Tolkmicka ubiegało się czterech kandydatów:

  • Magdalena Dalman, z poparciem Komitetu Wyborczego Wyborców Magdaleny Dalman "Inicjatywa Dla Mieszkańców"
  • Andrzej Misztal, z poparciem Komitetu Wyborczego Wyborców "Piękna i Czysta Gmina"
  • Mariusz Szempliński, z poparciem Komitetu Wyborczego Wyborców Mariusza Szemplińskiego
  • Józef Zamojcin, z poparciem Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina-Nasz Dom

Do drugiej tury przeszło dwóch kandydatów: Magdalena Dalman, na którą w pierwszej turze wyborów samorządowych oddało głos 953 mieszkaców (40,59 % poparcia) oraz Józef Zamojcin, który otrzymał 899 głosów (38,29 %).

Nowa burmistrz Tolkmicka podziękowała wyborcom:

Drodzy Mieszkańcy Gminy Tolkmicko,

 

Dziękuję wszystkim Państwu za głosy oddane w obu turach wyborów Burmistrza Tolkmicka. Moja wygrana to nasz wspólny sukces. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by nie zawieść Waszego zaufania.

 

Kampania wyborcza zakończona wyborem mnie na urząd burmistrza wyzwoliła wielką energię społeczną. Nie zmarnuje jej! Będę blisko Państwa w Tolkmicku i we wszystkich wsiach. Liczę na kolejne spotkania, ważne rozmowy i wsparcie radą. Burmistrz powinien przede wsłuchiwać się w potrzeby mieszkańców i na nie reagować.

 

4 listopada wszyscy zrobiliśmy pierwszy krok. Mam nadzieję, że teraz razem, w codziennej pracy i zaangażowaniu społecznym, będziemy odmieniać nasze miasto i gminę.

 

Jeszcze raz serdecznie dziękuję.

 

Wasze zaufanie jest moim zobowiązaniem!

 

Magdalena Dalman

Na zmianę władz w Tolkmicku mogły mieć wpływ niepokojące informacje związane z likwidacją największego w tym mieście zakładu pracy. Chodzi o spółkę Masfrost, która prowadzi w Tolkmicku zakład przetwórstwa warzywno-owocowego, w którym jeszcze nie tak dawno pracowały 144 osoby.  W maju 2018 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Elblągu zarejstrowanych było 279 osób pozostajacych bez pracy z miasta i gminy Tolkmicko, w tym 168 osób długotrwale bezrobotnych i 166 kobiet. 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Elbląg. Zgłoś się. Posada dyrektora ZUO nadal wolna

06.12.2018

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga ogłosił konkurs na dyrektora Zakładu Utylizacji Odpadów sp. z o.o.  Termin dostarczenia ofert mija 17 grudnia...

1 marca czeka nas podwyżka. Więcej zapłacimy za odbiór odpadów komunalnych

21.12.2018 komentarzy 2

Na wczorajszej sesji radni zdecydowali, że od 1 marca 2019 roku ceny za odbiór odpadów komunalnych  wzrosną o 30 procent. Przeciwni podwyżce byli...

Andrzej Lemanowicz nowym dyrektorem Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu

17.01.2019 komentarzy 2

Andrzej Lemanowicz został nowym dyrektorem Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu. Obowiązki zaczął pełnić wczoraj, 16 stycznia. Andrzej Lemanowicz...