› bieżące
14:18 / 10.08.2012

Magic Malbork - jedyne takie show w Polsce już 11 sierpnia!

Magic Malbork - jedyne takie show w Polsce już 11 sierpnia!

11 sierpnia Malbork ponownie stanie się magiczną sceną, na której rozgrywać się będą spektakle iluzjonistyczne, pokazy sztuki tanecznej i akrobatyki oraz miejscem niesamowitej muzyki. Organizatorzy przekonują, że jest to jedno z niewielu takich wydarzeń w Polsce i tym samym największe show z udziałem akrobatów, muzyków i tancerzy, którzy łączą pasję ze sztuką. Podczas tegorocznego Magic Malbork nie zabraknie więc wielkich emocji i wrażeń estetycznych.

Impreza będzie połączeniem historii z elementami współczesnymi - mówi Magdalena Marszałkowska, dyrektor Malbork Welcome Center, zajmującego się promocją tego wydarzenia - chcemy pokazać, że w Malborku dużo się dzieje, że powstają imprezy o charakterze zarówno średniowiecznym, jak i współczesnym. Zapewnimy mieszkańcom i turystom atrakcje tego dnia od godz. 17.00 do pólnocy, bez przerwy. Po południu planujemy zorganizować po raz pierwszy profesjonalny "flash mob" na deptaku (błyskawiczny tłum tworzony w publicznych miejscach, by wykonać wspólny taniec).
 
Flash Mob’a poprowadzi Maciej Florek, zwycięzca, I polskiej edycji programu You Can Dance.
Ponadto w programie występ najpopularniejszego polskiego iluzjonisty - Macieja Pola.
 
Głównym punktem Magic Malbork będzie jak zwykle niepowtarzalny wieczorny spektakl na Wałach von Plauena przy zamku, łączący ze sobą różnorodne formy sztuki: muzykę, taniec, obraz i światło. Wystąpią grupy akrobatyczne, w których wykonaniu będzie można zobaczyć zapierające dech w piersiach akrobacje. Pojawią się tancerze w strojach UV, będzie można zobaczyć akrobacje w kulach sferycznych oraz w sieciach, a także elementy tańca irlandzkiego. Wszystko to połączone ze świetną muzyką.
 
Wieczorne widowisko przygotowuje gdyński akrobatyczny teatr tańca MIRA-ART, który wystąpił między innymi w finale IV edycji słynnego programu MAM TALENT.
 
Po wieczorny widowisku organizatorzy zapraszają na jedyny w swoim rodzaju koncert na ścianie budynku. Zabezpieczeni alpinistycznymi linami muzycy, grający pod kierunkiem Ryszarda Bazarnika, wykonają arcyniebezpieczny pionowy koncert na ścianie jednego z budynków w centrum Malborka.
 
 
 
Poniżej zamieszczamy szczegółowy program imprezy:
 
  • od godz. 17.00 MAGICZNE RYTMY ULICY
            Plac Miejski, ul. Kościuszki (deptak)
 
Na scenie:
  • 17.00 IMAN PROJECT
Koncert latynoamerykańskich boler i flamenco w wykonaniu Magdy Navarrete - finalistki Sopot TopTrendy Festiwal 2011. IMAN Project łączy bolera z lat 30-tych i elektronikę, flamenco z orientem, Polskę ze światem, tradycję z nowoczesnością i elegancję z szaleństwem.
 
18:00 MAGIC MALBORK FLASH MOB
Doskonały taniec, porywająca muzyka, w przestrzeniach miasta Malborka – przyjdź i zatańcz razem z nami! - prowadzi Maciej Florek, zwycięzca I edycji You Can Dance.
 
18.30 MAGICZNA KUCHNIA
Spektakularny pokaz kuchni molekularnej – połączenie natury z nauką w wykonaniu Jeana Bos, belgijskiego Mistrza Kuchni, twórcy Akademii Kuchni Molekularnej w Polsce.
 
20.00 TEATR MAGII
Magiczny pokaz iluzji w wykonaniu najpopularniejszego polskiego iluzjonisty Macieja Pola. Nowoczesne niepowtarzalne kreacje i oryginalne aranżacje przeniosą widzą w świat pełen czarów i niezwykłych tajemnic. 
 
Na deptaku:
SZCZUDLARZE: kapelusznik, wiedźma, zielony psotnik i faun – porwą publiczność do wspólnej zabawy,
ILUZJONIŚCI: interaktywne pokazy iluzjonistyczne - magiczne sztuczki wśród publiczności
BODYPAINTING (malowanie ciała) - artystycznie pomalowane mobilne posągi przechadzać się będą po deptaku chętnie pozując do zdjęć z publicznością.
 
godz. 22.00 WIDOWISKO MAGIC MALBORK
Wały von Plauena przy Zamku (widownia)
 
Artystyczna bajkowa opowieść o zabarwieniu legend fantasy z wykorzystaniem laserów, akrobacji, pirotechniki, efektów świetlnych, sztucznych ogni, stepu irlandzkiego, UV dance, tańca w kulach sferycznych, sieciach i na dużych wysokościach oraz wielu innych efektów specjalnych.
 
Występują:
  • Finaliści IV edycji Mam Talent,
  • Tancerze Gdyńskiego Akrobatycznego Teatru Tańca MIRA - ART,
  • Soliści baletu polskich scen teatralnych, Tancerze ognia,
  • Tancerki Flex Dance Sopot,
  • Soliści Teatru Muzycznego w Gdyni,
  • Zespół tańca irlandzkiego ELPHIN.
 
godz. 23.15 MAGICZNY KONCERT NA ŚCIANIE BUDYNKU
Plac Miejski, ul. Kościuszki (deptak)
 
Zabezpieczeni alpinistycznymi linami muzycy, grający pod kierunkiem Ryszarda Bazarnika, wykonają arcyniebezpieczny pionowy koncert na ścianie budynku. Repertuar zespołu to szeroko pojęte world music - kompozycje członków zespołu inspirowane są tradycją Afryki, Jamajki, Karaibów, Andaluzji i Bliskiego Wschodu.
 
Informacja pochodzi ze strony www.magicmalbork.pl
4
0
oceń tekst 4 głosów 100%