› zapowiedzi
18:23 / 18.01.2013

Maja Koman & Ukulele - koncert w Mjazzdze w sobotę

Maja Koman & Ukulele - koncert w Mjazzdze w sobotę

Koncerty z serii Maja Koman & Ukulele to nastrojowe, angielskie, francuskie oraz polskie melodie autorstwa poznańskiej artystki Mai Koman. Na scenie towarzyszą jej Piotr Masternak (kontrabas) oraz Paweł Ernst (skrzypce). Artystka oprócz muzycznych niespodzianek prezentuje również stroje oraz prace plastyczne własnego projektu.

Maja Koman to 24- letnia kompozytorka i wokalistka urodzona w Poznaniu. Od najmłodszych lat otaczała ją sztuka. W jej domu rodzinnym melodie francuskie uwielbiane przez matkę przeplatały się z błyskiem flesza i zapachem farb jej ojca. Jako kilkuletnia dziewczynka uczęszczała na lekcje pianina ale od samego początku zniechęcały ją nuty i mozolne ćwiczenia. Wolała tworzyć własne melodie i piosenki płynące prosto z serca. Śpiewała na wszystkich przyjęciach rodzinnych i imprezach szkolnych. Scena stała się jej domem. Przez wiele lat poszukiwała swojej tożsamości artystycznej w różnych dziedzinach sztuki. Zajęła się tańcem, fotografią, malarstwem i charakteryzacją. Uważa że połączenie tych elementów pozwala jej na swobodne malowanie dźwiękami. Maja śpiewała w chórach kościelnych i gospelowych, założyła też dwie kapele rockowe. Po latach obcowania z muzyką, po urodzeniu córki oraz po długim pobycie we Francji i wielu życiowych trudnościach, odnalazła swoją artystyczną drogę.

Maja realizuje dwa autorskie projekty. Akustyczny, nastrojowy, nazwany Maja Koman & Ukulele, z towarzyszeniem skrzypiec i kontrabasu oraz elektroniczny, Koko Mani z towarzyszeniem beat boxu.
Mimo młodego wieku, Maja wyraża się artystycznie w bardzo dojrzały sposób. Sama pisze teksty i komponuje muzykę do swoich piosenek. Szyje i projektuje stroje na koncerty, a każdy z nich opowiada inną historię. Ma unikalną wizję sesji zdjęciowych i swojego wizerunek co czyni ją artystką niezwykle oryginalną. Nadal maluje, bo jak twierdzi, malarstwo pozwala jej inaczej podchodzić do muzyki i pisania. Wykonuje autorskie piosenki w języku francuskim i angielskim, oraz ciekawie zaaranżowane covery. Rozgłos przyniosło jej niezwykłe wykonanie znanej dziecięcej ballady ''Stary Niedźwiedź Mocno Śpi'' (w jednym z popularnych telewizyjnych show). Obecnie nagrywa dwie płyty o przewrotnych tytułach ''Pour Quoi Pas'' (fr. dlaczego nie) z ukulele oraz ''Zoo'' z projektem Koko Mani.

Maja ma na swoim koncie występy z wieloma uznanymi artystami, między innymi z Czesławem Mozilem. Prezentowała swój interdyscyplinarny talent podczas wielu festiwali, takich jak Sounds for Freedom, Malta Festiwal, Skyway czy Kontakt. Wraz z Tomaszem Cebo otrzymała specjalne wyróżnienie na Festiwalu Piosenki i Ballady filmowej w Toruniu, występując z repertuarem Zbigniewa Preisnera z filmu „Weronika Postanawia Umrzeć”. Była również gwiazdą koncertu zorganizowanego w Poznańskiej Strefie Kibica a obecnie bierze udział w słynnym telewizyjnym show Mam Talent, w którym jest coraz bliżej finału. Wkrótce pojawi się pierwszy wyreżyserowany przez Maję, klip do autorskiej piosenki "Beat me". W tym roku Artystka zagości również na płycie Wojtka Grabka "Duality".
www.majakoman.com

(źródło: Mjazzga)

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%