› zapowiedzi
15:45 / 06.11.2012

Malarstwo Marii Szczepańskiej w Rudym Kocie

Malarstwo Marii Szczepańskiej w Rudym Kocie

fot. źródło: Biblioteka Elbląska

 

Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza w piątek 9 listopada o godz. 18.00 do mini galerii „Rudy Kot” na wernisaż malarstwa elblążanki Marii Szczepańskiej.


Maria Szczepańska – mówi o sobie, że jest szczęśliwą żoną, matką i babcią. Urodziła się na Dolnym Śląsku, ale swoje życie związała z Elblągiem. Maluje, rzeźbi, fotografuje, podróżuje. Tajniki malarstwa zgłębiała w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Inspiracje do swoich prac czerpie z egzotycznych wypraw, a także uważnie obserwując otaczający świat. Na jej obrazach zobaczymy kwiaty, pejzaż, zwierzęta, martwą naturę, portrety, sceny biblijne. Malowanie sprawia jej ogromną radość. Uczy pokory, cierpliwości, choć – jak sama przyznaje, z natury jest niecierpliwa i oczekuje szybkich efektów.

Jest laureatką wielu konkursów plastycznych regionalnych i ogólnopolskich. Swoimi pracami wspiera także aukcje charytatywne.

Wystawę będzie można oglądać w godzinach otwarcia Filii do końca listopada (poniedziałek-piątek: 10.00-18.00).

Ideą Galerii „Rudy Kot”, która mieści się w Filii nr 4 przy osiedlu Nad Jarem jest promowanie twórczości mieszkańców naszego miasta. Wystawy odbywają się tam pod hasłem "Pasje małe i duże".

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%