› biznes
22:18 / 21.09.2015

Małe kasy fiskalne nie tylko do sprzedaży mobilnej

Małe kasy fiskalne nie tylko do sprzedaży mobilnej

Urządzenie służące do rejestrowania sprzedaży może być nie tylko naszpikowane nowinkami technicznymi, ale także lekkie i poręczne. Poza tym, obsłuży nawet do kilkuset tysięcy pozycji zdefiniowanych w bazie towarowej. Niemożliwe? Drukarka fiskalna Elzab D10 udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Panel dotykowy o wielkości 4,3”, elektroniczna kopia paragonów, wydajny akumulator oraz opcja wystawiania dokumentów zawierających kody kreskowe i QR. Tym m.in. wyróżnia się drukarka fiskalna marki Elzab. Jej siła tkwi jednak w możliwości obsługi gigantycznej bazy towarowej oraz w niewielkich gabarytach.

Sprzedaż nawet 300 000 towarów i usług to żadne wyzwanie

Elzab D10 jest drukarką fiskalną, więc to wykorzystania możliwości tego modelu niezbędne będzie zastosowanie komputera lub terminala komputerowego. To w jednostce centralnej, a konkretnie w oprogramowaniu do zarządzania sprzedażą, można zdefiniować towary lub usługi znajdujące się w asortymencie firmy. Dopiero później wszystkie dane są przesyłane do drukarki fiskalnej.

W przypadku D10, opisane rozwiązanie pozwoli na obsługę nawet do 300 000 pozycji w bazie towarowej. Dzięki temu drukarka sprawdzi się zarówno w przedsiębiorstwach, które oferują bardzo rozbudowany asortyment, jak i w firmach stale poszerzających swoją ofertę. Na podkreślenie zasługuje także fakt, że każdej z pozycji towarowych można przypisać unikalną nazwę o maksymalnej długości 42 znaków (plus 3 linie opisu). Mówiąc wprost, z Elzab D10 jednoznaczna identyfikacja produktów lub usług nie sprawi najmniejszego kłopotu.

Małe jest piękne, również urządzenie fiskalne

Warto od razu przejść do konkretów. Wymiary Elzab D10 to jedynie 70 x 95 x 190 mm (wysokość, szerokość, długość), natomiast waga – tylko 650 g. Pod względem gabarytów jest to więc jedna z najmniejszych i najlżejszych drukarek fiskalnych na rynku. Dzięki temu urządzenie znajdzie zastosowanie w punktach handlowo usługowych, które nie dysponują rozległą przestrzenią na wdrożenie systemu sprzedaży, jak również przy handlu mobilnym.

Ponadto, atutem D10 jest solidna i elegancka konstrukcja. Drukarka posiada obudowę, która składa się z 2 warstwa – wewnętrznej, wykonanej z twardego ABS-u, oraz zewnętrznej, pokrytej przyjemnym w dotyku elastomerem. Szyku całości dodaje nowoczesne i nietuzinkowe wzornictwo.

Jak widać, wybór małego urządzenia fiskalnego nie musi oznaczać rezygnacji z przydatnych funkcji. Niewielkie rozwiązania technologiczne kryją dziś w sobie moc, która jeszcze do niedawna była dostępna jedynie w obszernych gabarytowo modelach.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%