› bieżące
08:42 / 20.10.2014

Małe Wall Street w ZSEiO w Elblągu

Małe Wall Street w ZSEiO w Elblągu

Już za nami dwudniowe zmagania młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych w II Turnieju Międzyszkolnym "CASHFLOW".

Organizatorem turnieju, który rozpoczął się 16 października już po raz kolejny był Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących wraz z ze współorganizatorami – Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Elblągu oraz Bursa nr 3 w Elblągu. Impreza odbywała się w ramach Dni Papieskich.

Nasz turniej, to rozgrywka na grach planszowych „CASHFLOW 101”. Cashflow, to nie tylko zabawa pełna emocji, to przede wszystkim możliwość pokazania młodemu człowiekowi, w sposób przystępny i przyjemny, zagadnień, które wcale takimi nie są. Pokazuje jak posiadać kontrolę nad finansami osobistymi, jak należy, w rozważny sposób zarządzać przepływem pieniężnym, niezbędnym do zbudowania biznesu oraz jak inwestować w nieruchomości i inne rodzaje aktywów.

Pomysł na Turniej zrodził się z potrzeby propagowania przez ZSEiO wiedzy ekonomicznej oraz przedsiębiorczości. Zachęcamy młodzieży - jak mówi pomysłodawca przedsięwzięcia Pani Anna Guzenda - do poznawania tajników tych dziedzin wiedzy, które w ich późniejszym, dorosłym już życiu okażą się niezbędnymi.

Podczas dwudniowych rozgrywek, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Jerzy Kawiecki podejmował takich gości jak wiceprezydent miasta Elbląg - Pan Marek Pruszak, dr. Bogdan Tchórz, wykładowcę akademickiego Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Elblągu, który to otworzył swoim wykładem pod tytułem „Ryzyko inwestycyjne na giełdzie papierów wartościowych”

II turniej CASHFLOW w ZSEiO.

Obecni również byli współorganizatorzy imprezy: Pani Danuta Stępień – dyrektor Bursy nr 3 w Elblągu, Pani Elżbieta Boniecka – wiceprzewodnicząca Rady Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Chrystiana w Elblągu, Pani Halina Orzechowska - z Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Chrystiana w Elblągu.

Drugi dzień turnieju, podczas którego zmagali się już gimnazjaliści, uświetnił swoim wykładem na temat "Etyka a ekonomia" ksiądz dr hab. Stefan Ewertowski - dziekan i wykładowca Warmińsko - Mazurskiego Uniwersytetu w Olsztynie.

Trwająca dwa dni rywalizacja wyłoniła zwycięzców.

Finałowa piątka pierwszego dnia rozgrywek to: I miejsce: Krystian Grzelak – V LO, II miejsce: Kacper Serdeczny – V LO, III miejsce zajął Szymon Nycerski z TE, IV miejsce Agnieszka Dobosz - TE, V miejsce zajął Bartosz Bujak z V LO.

Drugiego dnia zmagań bezkonkurencyjni byli: I miejsce: Jakub Konert z Gimnazjum Pijarskiego, II miejsce należało do Aleksandra Kaluty, również z Gimnazjum Pijarskiego, III miejsce: Dajana Suszek – Gimnazjum nr 5, IV miejsce: Piotr Liszewski – Gimnazjum Pijarskie, V miejsce: Alina Czyżewska z Gimnazjum nr 5.

Podsumowując turniej, należy zauważyć, iż pierwszego dnia rozgrywek uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwycięskie miejsca przypadły uczniom ZSEiO, co niewątpliwie napawa dumą ich samych i wszystkich tych, który ich wspierali i pomagali doskonalić wiedzę ekonomiczna, ale jak przyznają sami uczestnicy w przyszłym roku, z wielką przyjemnością oddadzą palmę pierwszeństwa kolegom z innych szkół.

ZSEiO ma nadzieję, że Turniej CASHFLOW wpisze się na stałe w tradycje tej szkoły, i że chętnych do udziału w rozgrywkach będzie z każdą kolejną edycją coraz więcej.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%