› bieżące
09:20 / 14.05.2013

Mali studenci kończą rok akademicki. Wręczenie dyplomów już 18 maja

Mali studenci kończą rok akademicki. Wręczenie dyplomów już 18 maja

Dobiega końca III edycja Akademii Dziecięcej przy PWSZ w Elblągu. Od października 2012 roku dzieci w wieku 6-8 lat miały niepowtarzalną okazję rozwinąć ciekawość oraz intelektualny i twórczy potencjał. 18 maja zaś 64 małych studentów otrzyma z rąk Prorektora ds. Organizacyjnych dr Ireny Sorokosz, dyplomy i pisemne gratulacje ukończenia rocznych studiów. Dyplomatorium poprzedzi wykład „Świat robotów", który wygłosi dr inż. Henryk Olszewski.

W murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu w kończącej się III edycji Akademii Dziecięcej mali studenci wzięli udział w 8 wykładach i 18 warsztatach: edukacyjnych, językowych, muzyczno-ruchowych, teatralnych i plastycznych. Uczestnicy poznali odpowiedzi m.in. na pytania: Co żyje w kropelce wody? Jak woda z jeziora trafia do kranu? Co stanie się z glebą, gdy wzrośnie temperatura na Ziemi? Dzieci uczestniczyły również w warsztatach z języka francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, niemieckiego, angielskiego oraz kynoterapii.

Studenci mieli niepowtarzalną okazję zagłębić się w magiczny świat fizyki, chemii czy matematyki. Na zajęciach z budownictwa „mali inżynierowie” poznali proces technologiczny powstania i wznoszenia budowli, podstawowe materiały, z których wznoszone są budowle oraz wybrany sprzęt i maszyny pracujące na placu budowy. Na koniec dzieciaki odbyły fascynującą podróż do Krainy Finansów, podczas której poznały historię pieniądza i jego rodzaje.  

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%