› bieżące
13:30 / 27.04.2015

Mali szachiści z Elbląga stanęli na podium

W miniona sobotę  (25.04.2015R) odbył się I Turniej o Puchar Klubu Szachowego GAMBIT  Szemud.
Turniej zorganizowany został przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie oraz Klub Sportowy Gambit Szemud.

W imprezie wzięło udział 20 młodych szachistów z takich miast jak Gdynia, Gdańsk Tczew, Szemud, Żukowo oraz Elbląg., Rozgrywki odbyły się w jednej grupie, systemem szwajcarskim - 15 minut dla zawodnika na dystansie 7 rund, natomiast  klasyfikacja  miała miejsce w trzech grupach wiekowych do 8, 10 i 12 lat.

W klasyfikacji do lat 8 III miejsce zajął Igor Walczak z Przedszkola nr 26 Elbląg, natomiast w klasyfikacji do lat 10 II miejsce zajął Hubert Walczak ze  Szkoły Podstawowej nr 16.
Organizatorzy turnieju  przygotowali puchary i nagrody dla najlepszych zawodników w poszczególnych grupach wiekowych oraz  medale i dyplomy  dla wszystkich uczestników.
Wspomnieć należy również  miłą i przyjazną atmosferę jak panowała podczas całego turnieju, profesjonalne przygotowanie i sprawną organizację przebiegu rozgrywek oraz  słodki poczęstunek jaki został przygotowany dla wszystkich  zawodników, opiekunów oraz rodziców.