› zdrowie i uroda
11:33 / 31.05.2016

Mamo, tato – nie pal, proszę! (+fotorelacja)

Mamo, tato – nie pal, proszę! (+fotorelacja)

fot. Bartłomiej Ryś

Już po raz dziesiąty elbląska młodzież wyszła na ulice Elbląga, aby zamanifestować przeciwko paleniu papierosów. Było skandowanie haseł, były banery, była prawdziwa manifestacja. Co więcej, tegoroczna edycja wydarzenia była ukierunkowana przede wszystkim na tych, którzy palą papierosy przy dzieciach a te, automatycznie, stają się biernymi palaczami.

Na ulice Elbląga młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz średnich wyszła z miasteczka szkolnego przy ulicy Saperów. W sprawnym przebiegu manifestacji nazwanej „Młodość wolna od papierosa” pomagali elbląscy policjanci. Z hasłami na ustach i specjalnie na tę okoliczność przygotowanymi transparentami, przeszli przez całe miasto by ostatecznie zatrzymać się na Placu Jagiellończyka.

Tam w krótkich wystąpieniach zaprezentowali się organizatorzy wydarzenia – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych. Nie obyło się bez apeli skierowanych do rodziców, którzy lubią puścić dymka przy swoich dzieciach. Organizatorzy apelowali, że palenie bierne jeszcze bardziej negatywnie wpływa na rozwój dziecka, niż ono samo zaczęłoby palić. Z tej okazji manifestująca młodzież rozdawała również specjalne ulotki „Światowy Dzień bez Tytoniu”, z której dorośli mogli się dowiedzieć, że np. palenie przy niemowlęciu może spowodować jego nagłą, łóżeczkową śmierć.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 31