› bieżące
07:03 / 13.07.2015

Mamy mistrza Europy z Pasłęka w rzucie oszczepem!

Mamy mistrza Europy  z Pasłęka w rzucie oszczepem!

Kacper Oleszczuk z klubu sportowego Polonia Pasłęk zdobył złoty medal podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Tallinie, w Estonii. 21-letni mistrz Europy zapewnił sobie zwycięstwo w rzucie oszczepem na odległość 82 metrów i 29 centymetrów.

Ten wynik wystarczył, aby Kacper stanął na najwyższej pozycji podium. Tym samym, ustanowił również swój nowy rekord życiowy. Poprzedni - 77,87 m – uzyskał w maju tego roku, podczas zawodów podczas Grand Prix Polski w Postominie. Co jeszcze ciekawsze, dwa miesiące wcześniej, w marcu, startując w drużynowym Pucharze Europy w Portugalii osiągnął wynik 71,5 m. Wówczas, dzięki temu wynikowi Polska reprezentacja zdobyła złoty medal.

Jak widać, decyzja o powołaniu Kacpra do reprezentacji kraju to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Jego wyniki z miesiąca na miesiąc są coraz lepsze, przez co stawia poprzeczkę, sobie i przeciwnikom, coraz wyżej. Na ten i wiele innych sukcesów trenuje wytrwale od 7 lat w pasłęckim klubie pod czujnym okiem trenera – Piotra Borysewicza.

Gratulujemy Kacprowi osiągniętych sukcesów i jesteśmy dumni, że w naszym regionie mamy coraz więcej młodych, sportowych talentów!

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%