› relacje
21:45 / 03.12.2016

Manekin Challenge nie przyciągnął tłumów na Plac Jagiellończyka (+foto)

Manekin Challenge nie przyciągnął tłumów na Plac Jagiellończyka (+foto)

fot. Amadeusz Żołdak

Wieść o tym, że w Elblągu czterech młodych entuzjastów chce zorganizować niezwykle popularny "manekin challenge" rozeszła się w internecie jak ciepłe bułeczki. Chęć wzięcia udziału wyraziło prawie 300 osób, ale próżno było ich szukać o godzinie 12:00 na Placu Jagiellończyka. Na scenie przed "Światowidem" zgromadziło się raptem ze 40 śmiałków, ale pomimo kameralnego składu organizatorzy nie dali się zniechęcić i dopięli swego - zastygli na kilka chwil w najprzeróżniejszych pozach i podjęli "manekinowe wyzwanie". Przy okazji tego wydarzenia udało się zebrać "fanty" dla elbląskiego schroniska i już choćby dlatego należy okazać uczestnikom prawdziwe wyrazy uznania.

Reprezentacja Portugalii z Cristiano Ronaldo na czele, gwiazdy NBA wraz z Michelle Obamą, fanki Ruchu Chorzów, Ellen DeGeneres, Tom Hanks, Michael Jordan, Robert De Niro z Barackiem Obamą w Białym Domu oraz mnóstwo innych sław i gwiazd na świecie na moment zamarło, aby wziąć udział w "mannequin challenge". Teraz do tego grona dołączyli elblążanie, którzy chcieli zintegrować mieszkańców oraz wypromować miasto, a dodatkowo włączyć w to wszystko zbiórkę charytatywną na rzecz schroniska w Elblągu.

Efekt z pewnością byłby bardziej piorunujący, gdyby udało się skrzyknąć większą ilość osób, ale na pewno nie można odmówić tym, który postanowili dołączyć, wyobraźni i pomysłowości jeżeli chodzi o kostiumy czy przebrania. Były więc "manekiny" mieniące się świątecznymi motywami od rogów renifera po św. Mikołaja, wampirzyca, koń, postać w masce Guya Fawkesa oraz wiele innych interesujących kamuflaży. W bezruchu wszyscy uczestnicy zamarli trzykrotnie, zawsze przybierając inną pozę.

- Przeczytałem o tym, że tutaj ma być mnóstwo osób na którymś z portali i chciałem zobaczyć o co tyle hałasu właściwie - reasumuje Pan Mateusz, który przyglądał się całemu wydarzeniu przed sceną. - Fajnie, że ktoś postanowił "ożywić" nasze miasto w tak niekonwencjonalny sposób i dodatkowo pomaga zwierzakom. Nie ma się co załamywać, że nie wszystko poszło jak należy. Niech próbują jeszcze raz.

Teraz każdy będzie mógł zobaczyć efekt w sieci. My tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Elbląg podbije Youtube'a? (+wideo)

29.11.2016 komentarzy 2

To performence polegający na zastyganiu w bezruchu na podobieństwo witrynowych manekinów. Mannequin Challenge to hit ostatnich tygodni w sieci - w serwisach...

Zdjęcia ilość zdjęć 21