› zapowiedzi
09:32 / 03.03.2017

Marcowe poranki w Multikinie: Bolek i Lolek, Reksio oraz Florka, czyli polska animacja w najlepszej odsłonie

Marcowe poranki w Multikinie: Bolek i Lolek, Reksio oraz Florka, czyli polska animacja w najlepszej odsłonie

Poranne pokazy dla najmłodszych w soboty i niedziele upłyną w marcu pod znakiem spotkań z ulubionymi kreskówkami dzieci i… rodziców. Przekonacie się, że Bolek i Lolek, Reksio i Baltazar Gabka w ogóle się nie starzeją, zaś Florka, czyli jedna z najpiękniejszych współczesnych bajek dla dzieci, dotrzymuje im kroku.

Poranki o 10.30 i 12:00 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia. Są one doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie oraz skorzystać z dodatkowych atrakcji w wybranych kinach. Specjalnie wyselekcjonowane filmy, krótsze bloki reklamowe i konkurencyjne ceny sprawiają, że rodzice ze swoimi najmłodszymi pociechami chętnie korzystają z tej formy wprowadzania swoich dzieci w bajkowy świat X Muzy. Co miesiąc proponujemy naszym widzom świeży program filmowy, który nie jest kopią bieżącego repertuaru premier, ale starannie wyselekcjonowanym zestawem bajek o nietuzinkowych walorach edukacyjnych i artystycznych.

W marcu zapraszamy naszych najmłodszych widzów na spotkania z najpiękniejszymi polskimi bajkami:

  • „Pamiętnik Florki” (każda sobota i niedziela marca o godz. 10:30)

  • „Bolek Lolek, Reksio i inne filmy z klasyki polskiej animacji” (każda sobota i niedziela marca o godz. 12:00) – filmy po rekonstrukcji cyfrowej!

OPISY FILMÓW:

„Pamiętnik Florki” to kapitalny polski serial animowany o przygodach przesympatycznej, uroczej i ciekawej świata ryjówki.

Ta mądra i pouczająca propozycja dla młodych widzów, oparta na serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel („Florka. Z pamiętnika Ryjówki”, „Florka. Listy do Józefiny”, „Florka. Listy do Babci”) jest prawdziwym diamencikiem. Od lutego także w Multikinie!

Serial pokazuje świat z perspektywy kilkuletniej, małej ryjówki Florentyny, która jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i dochodzi do własnych wniosków – nie zawsze słusznych, ale za każdym razem odkrywczych. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać. Próbuje także oswajać swoje emocje – strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Jednocześnie Florka została obdarzona ogromnym poczuciem humoru, przez co przeżywane przez nią przygody nabierają lekkości i wdzięku.

W poznawaniu świata i siebie samej Florce towarzyszą trzy przyjaciółki – koszatniczki Celestyna, Albertyna i Michalina. Jednak najważniejszą rolę w życiu małej ryjówki pełni dom rodzinny, który stanowi ostoję bezpieczeństwa i spokoju. A rodzice Florki, choć niepozbawieni wad i słabości, sprawiają, że ryjówka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie. Dzięki temu ma ona odwagę zadawać pytania i nie zraża się brakiem odpowiedzi na nie.

„Pamiętnik Florki” charakteryzuje wnikliwa umiejętność obserwowania świata oraz realizm codziennych dziecięcych problemów i społecznych relacji ukazany z lekkością, ciepłem

i poczuciem humoru. Urok głównej bohaterki polega na jej dziecięcej dociekliwości
i mądrości, która uświadamia, jak niepotrzebnie dorośli komplikują proste rzeczy. Oglądając serial widzowie szybko przekonują się, że świat ryjówek jest uderzająco podobny do świata ludzi i można się w nim przejrzeć jak w zwierciadle.

Lista odcinków:

  • 01 Remont
  • 02 Rybka
  • 03 Niebo
  • 04 Barbara
  • 05 Teatr

czas trwania zestawu: 55 minut

"Bolek Lolek”, „Reksio” i inne filmy animowane

Któż nie zna „Bolka i Lolka”? Ten znakomity serial dla dzieci, którego pierwszy odcinek powstał w 1963 roku, bawi i wzrusza kolejne pokolenia dzieci. Podobnie jest z „Reksiem” czy „Przygodami Baltazara Gąbki”. Wybrane odcinki tych serii filmów animowanych zaprezentujemy podczas weekendowych poranków w wersji po rekonstrukcji cyfrowej!

Zaprezentujemy widzom dwa bloki animacji:

BLOK I (5 filmów) – każda sobota marca, godz. 12:00

czas trwania: 49’

Bolek i Lolek wyruszają w świat. Na wyspach Polinezji
Reż. Władysław Nehrebecki, Polska 1968, 10'

Bolek i Lolek poszukują pereł na wodach Polinezji. Walczą z rekinem. W poszukiwaniach pomaga im ośmiornica. Chłopcy ofiarowują naszyjnik z pereł miejscowej dziewczynce.

Pampalini łowca zwierząt. Pampalini i goryl
reż. Wiesław Zięba, Polska 1980, 9'16''

Chcąc złapać do klatki goryla, Pampalini tak niezdarnie przygotowuje zasadzkę, że sam wpada do klatki, stając się łupem goryla.

Podróże kapitana Klipera, Na lodzie
reż. Stanisław Dülz, Polska 1987, 9'30''

Kapitan Kliper, wyrusza na morze polarne po ładunek lodu. W drodze powrotnej lód jednak topnieje. Kliper i Pirat Roger zastanawiają się jak przewieźć lód do ciepłych wysp.

Przygody Myszki, Myszka i Mucha
reż. Eugeniusz Kotowski, Polska 1977, 10'

Natrętna mucha mąci domowy spokój Myszki. Na nic się zdają próby wypędzenia intruza. Myszka prosi o pomoc Pająka, ale i on nic nie może poradzić.

Reksio, Reksio Marzyciel
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1969, 10'

Pies Reksio marzy o karierze sportowca. Próbuje jeździć na wrotkach, hulajnodze,motorze. Niestety, kończy się na tym, że jest cały w bandażach.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%