19:03 / 25.04.2013

Marek Bojarski kandydatem na komisarza Elbląga. Wojewoda przesłał propozycję

Marek Bojarski kandydatem na komisarza Elbląga. Wojewoda przesłał propozycję

fot. Artur Borkowski

W czwartek premier Donald Tusk otrzymał propozycję kandydata na komisarza, który będzie pełnić funkcje prezydenta i Rady Miejskiej Elbląga, odwołanych przed końcem kadencji w wyniku referendum - poinformowało PAP Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Tym kandydatem jest Marek Bojarski, były komisarz Ostródy.
 

Jak informuje Gazeta Olsztyńska, Marek Bojarski potwierdził, że otrzymał propozycję od wojewody Mariana Podziewskiego objęcia funkcji komisarza Elbląga. Wyraził na to zgodę. Teraz decyzję ostateczną w tej sprawie musi podjąć premier Donald Tusk.

Wojewoda warmińsko-mazurski poinformował już ministra administracji i cyfryzacji o wynikach referendum lokalnego w Elblągu w środę i jednocześnie przedstawił mu propozycje dotyczące kandydatury osoby mającej pełnić funkcje organów gminy - przekazał Polskiej Agencji Prasowej rzecznik prasowy MAC Artur Koziołek.

Jak dodał, propozycja kandydata zostanie przekazana premierowi jeszcze w czwartek.

Marek Bojarski jest obecnie dyrektorem Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, pełnił już kilka razy rolę komisarza, między innymi w Ostródzie i Sorkwitach. 

Marek Bojarski jest absolwentem wydziału technologii żywności Akademii Rolniczo-Techniczej w Olsztynie. Ma on doświadczenie w pracy samorządowej, bo pełnił już funkcję wójta w gminach Dźwierzuty i Sorkwity. Tamtejsi wójtowie uznani prawomocnie przez sąd za kłamców lustracyjnych zostali odwołani.
 

źródło: Polska Agencja Prasowa

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%

Powiązane artykuły

Komisarz Elbląga będzie pochodził ze Szczytna? Decyzja do końca tygodnia

24.04.2013 komentarzy 11

Marek Bojarski ze Szczytna może zostać komisarzem w Elblągu – informuje Telewizja Elbląska. Marek Bojarski jest obecnie dyrektorem Warmińsko-Mazurskiego...

Przyspieszonych wyborów może nie być. Komisarz pokieruje miastem do końca kadencji

25.04.2013 komentarzy 15

Do tej pory nie poznaliśmy nazwiska osoby, która pokieruje miastem do czasu przyspieszonych wyborów samorządowych. Jednak być może ewentualny komisarz...