› bieżące
13:02 / 17.07.2013

Marek Pruszak powołany na wiceprezydenta miasta

Marek Pruszak powołany na wiceprezydenta miasta

fot. Konrad Kosacz

Prezydent Jerzy Wilk powołał dziś Marka Pruszaka na stanowisko wiceprezydenta miasta. Pruszak będzie odpowiedzialny w Ratuszu za sprawy społeczne, oświatowe, kulturę, sport i sprawy obywatelskie. W jego miejsce radnym zostanie Zenon Lecyk.

- Praca urzędowa nie jest mi obca – przyznał Marek Pruszak. – Byłem już przecież kuratorem oświaty województwa elbląskiego.

Marek Pruszak to pierwszy zastępca prezydenta Wilka, powołany na to stanowisko. Będzie w Urzędzie Miejskim odpowiedzialny za sprawy społeczne, oświatowe, kulturę, sport i sprawy obywatelskie.

- Nasz styl sprawowania władzy w mieście opiera się na zasadzie otwartości i życzliwości – mówił Marek Pruszak. – Życzliwości dla naszych klientów, mieszkańców miasta i również dziennikarzy. Mówimy o tym na spotkaniach z pracownikami Urzędu Miejskiego.

Marek Pruszak ma 50 lat. Urodził się w Elblągu. Jest żonaty, ma dorosłego syn i 13-letnią córkę. Ma wykształcenie wyższe magisterskie pedagogiczne, ukończył studia podyplomowe z organizacji i zarządzania oświatą. Z zawodu jest nauczycielem. Był kuratorem oświaty województwa elbląskiego. Marek Pruszak był dyrektorem dwóch elbląskich szkół, radnym pięciu kadencji i wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej kadencji 1998-2002 i 2002-2006, przewodniczącym komisji rewizyjnej poprzedniej kadencji. Od 19 lat pracował w komisji oświaty, kultury i sportu.

Ostatnio pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu. Pełnił funkcję szkolnego rzecznika praw ucznia. Należy do NSZZ „Solidarność” od 22 lat i do Akcji Katolickiej. Członek zarządu miejskiego Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydent Jerzy Wilk zapowiedział, że nadal będzie kontynuowana inicjatywa Elbląskiego Stolika Konsultacji, czyli spotkań z przedstawicielami ugrupowań, które do Rady Miasta nie weszły.

- Zapraszamy do współpracy każdego radnego, każdy klub radnych – mówił Pruszak. – Każda inicjatywa radnych będzie mile widziana. Nie będziemy zawłaszczali dla siebie dobrych pomysłów innych radnych miejskich.

Prezydent Jerzy Wilk poinformował, że za kilka dni poznamy nazwisko drugiego wiceprezydenta miasta. Nie chciał jednak potwierdzić, ani zaprzeczyć, że będzie to Janusz Hajdukowski. Miasto będzie chciało też zatrudnić sekretarza miasta.

- Nie chcemy jednak ogłaszać konkursy w nieskończoność, tylko znaleźć odpowiednią osobę – deklaruje Jerzy Wilk.

5
6
oceń tekst 11 głosów 45%

Powiązane artykuły

Marek Pruszak po 19 latach żegna się z Radą Miasta

26.07.2013 komentarzy 1

Radny Marek Pruszak zrzekł się mandatu radnego. Podczas ostatniej sesji pożegnał się także Radą Miasta, gdzie zasiadał przez prawie 19 lat. Koleżankom i kolegom...