› bieżące
14:10 / 23.09.2013

Maria Kosecka kontra Jerzy Wilk. Czy będzie ugoda?

Maria Kosecka kontra Jerzy Wilk. Czy będzie ugoda?

fot. Konrad Kosacz

Czy dojdzie do ugody pomiędzy prezydentem Jerzym Wilkiem a radną Marią Kosecką? Dziś w sądzie doszło do kolejne rozprawy, podczas której padła propozycja ugody. Tą jednak zdecydowanie odrzucił pełnomocnik prezydenta miasta Paweł Markiewicz.

Sprawa w sądzie to pokłosie wydarzeń z okresu kampanii wyborczej. Wtedy to upublicznione zostały tzw. taśmy Jerzego Wilka, w których obecny prezydent miasta w dość dosadny sposób wyraził się na temat radnej Marii Koseckiej. Radna poczuła się urażona i wniosła sprawę do sądu. Domaga się od prezydenta Jerzego Wilka przeprosin i zapłaty 5 tys. zł na cel społeczny. Rafał Kasprzycki, przedstawiciel radnej Koseckiej, zaproponował w sądzie ugodę.

- Jesteśmy w stanie odstąpić od roszczenia zawartego w pozwie, czyli opublikowania przez pozwanego Jerzego Wilka przeprosin w lokalnych portalach internetowych i od zapłaty 5 tys. zł. - powiedział adwokat Kasprzycki. - Moją klientkę usatysfakcjonowałaby przeprosiny podczas sesji Rady Miejskiej.

Jednak reprezentujący prezydenta miasta radca prawny Paweł Markiewicz nie przyjął takiej propozycji. Jak stwierdził, w tej sprawie pokrzywdzonym jest prezydent Wilk. Jego wypowiedzi zawarte na nagraniach są, jak stwierdził Markiewicz, zmanipulowane, nagrane bez wiedzy prezydenta i zamieszczone w internecie bez jego zgody.

Dziś w sądzie przesłuchiwany był także, w charakterze świadka, wiceprezydent Janusz Hajdukowski. Hajdukowski stwierdził, że nie pamięta aby podczas spotkań prywatnych z prezydentem Wilkiem w czasie kampanii wyborczej padły takie słowa pod adresem radnej Marii Koseckiej.

- Nagrania zostały bardzo pocięte. Jerzy Wilk nie wiedział o istnieniu nagrań i na pewno nie zabiegał o ich opublikowanie przed drugą turą wyborów. One były przecież dla niego szkodliwe jako kandydata na prezydenta Elbląga – stwierdził w sądzie Hajdukowski.

Sędzia Arkadiusz Fall zdecydował o skierowaniu tej sprawy na mediację. Ma je przeprowadzić Michał Jaksa, wiceprezes Fundacji Rozwoju Mediacji w Warszawie.

źródło: Gazeta Wyborcza
 

41
29
oceń tekst 70 głosów 59%

Powiązane artykuły

Kolejne taśmy Wilka. Tym razem rozmowy o Januszu Nowaku

08.07.2013 komentarzy 58

Jak informuje serwis gazeta.pl, w internecie pojawiły się kolejne nagrania Jerzego Wilka (PiS), który zdobył urząd prezydenta miasta. Tym razem w nagraniu...

Mediacja zakończona fiaskiem. Opór prezydenta?

08.01.2014 komentarzy 18

Mediacja pomiędzy radną Marią Kosecką a prezydentem Jerzym Wilkiem zakończyła się fiaskiem. Jak twierdzi radna, prezydent miasta nie wykazał woli kompromisu....

Biegli sprawdzą autentyczność taśm Wilka

13.02.2014 komentarzy 10

Biegli z biura ekspertyz kryminalistycznych sprawdzą autentyczność tzw. taśm Wilka, czyli nagrań, jakie dokonano z rozmów z Jerzym Wilkiem. Taśmy stanowią...