› zapowiedzi
08:40 / 15.01.2013

Maria Peszek wystąpi podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa w Światowidzie

Maria Peszek wystąpi podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa w Światowidzie

W czasach krótkich wiadomości tekstowych, e-maili,  internetowych bryków i wikipedii Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie?  ma pokazać, jak ważne jest słowo. A słowo może mieć różne oblicza... Drugiego dnia Festiwalu, 22 marca, w Elblągu wystąpi Maria Peszek.

Marię Peszek można kochać albo nienawidzić, ale nie można pozostać obojętnym. Artystka zaśpiewa na koncercie piosenki z najnowszej, trzeciej w karierze płyty – „Jezus Maria Peszek”. Album miał premierę jesienią 2012 i, jak mówi artystka, jest to rzecz bardzo osobista, mocna, brutalna i piękna.

Maria Peszek przyzwyczaiła nas do kontrowersji. Jak będzie tym razem? Na nowej płycie nie ma żadnego brzydkiego słowa, nie ma też nawet słowa o seksie ... A jednak to właśnie ten album wydaje się być najbardziej przejmujący i bezkompromisowy.

„Jezus  Maria  Peszek”  to  płyta  niepokorna  i  takie  też  są  koncerty  -  żywiołowe i bezkompromisowe.

- Wiedzieliśmy, że nowy materiał ma w sobie fantastyczny potencjał,  ale  okazało  się,  że  Jezus  to  koncertowa  petarda! To niesamowite uczucie,  gdy stoisz  na scenie  i widzisz  takie żywiołowe  reakcje,  kiedy  ludzie  śpiewają  głośniej  niż  ty.  Taki  emocjonalny  odbiór  publiczności  pokazuje,  że  to  co  robię ma  sens.  Jeśli  otrzymuję  tak olbrzymi odzew z  tamtej strony,  to wiem, że warto było się narażać, znosić ataki i iść własną drogą – mówiła artystka o trasie koncertowej, którą rozpoczęła jesienią 2012 roku. 

To pierwsza odsłona tegorocznej, siedemnastej już edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie?

- Program będzie różnorodny, oprócz koncertu Marii Peszek, planujemy również spektakl, który zainauguruje ...Czy to jest kochanie? oraz niespodziankę na Koncert Galowy, zaproszone gwiazdy zachwycą widzów swoimi pełnymi humoru kreacjami aktorskimi oraz charakterystycznymi umiejętnościami wokalnymi – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny OFSS. 

Ale Festiwal to nie tylko gwiazdy, to też ludzie, którzy dopiero u nas zamierzają zabłysnąć. Tutaj liczy się talent. Uczestnicy Festiwalu zmagają się ze sobą w kategoriach piosenki artystycznej, recytacji i teatrów jednego aktora. Do 1 marca organizatorzy Festiwalu czekają na zgłoszenia – regulamin i karta uczestnika dostępne są na stronie Festiwalu: www.kochanie.swiatowid.elblag.pl

XVII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? potrwa od  21 do 24 marca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Koncert Marii Peszek „Jezus Maria Peszek” odbędzie się w piątek 22 marca o godz. 20.00 w dużej sali Kina Światowid. Cena biletu: 55 zł. 

(źródło: Edyta Jasiukiewicz/Światowid)

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%