› rozwój i edukacja
11:18 / 25.04.2013

Marsz i happening ma zachęcić palaczy do rzucenia nikotynowego nałogu

Marsz i happening ma zachęcić palaczy do rzucenia nikotynowego nałogu

Młodzież z elbląskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych chcąca promować zdrowy styl życia bez papierosa, może wziąć udział w corocznym marszu i happeningu organizowanym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Wystarczy wykazać się kreatywnością i wymyślić dobre antynikotynowe hasło. Zarówno marsz jak i happening odbędzie się w przypadający 28 maja Światowy Dzień bez Papierosa.

Marsz poprowadzi młodzież z Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich w Elblągu, która przejdzie z ul. Saperów na Plac Jagiellończyka. W trakcie przemarszu przedstawiciele szkół będą prezentować transparenty z hasłami „antytytoniowymi”, będą rozdawać ulotki i skandować hasła o podobnych treściach.

Porządek marszu i happeningu 8.30 - 8 .45 Zbiórka młodzieży w miasteczku szkolnym przy ul. Saperów.

9. 00 – 9. 40 Marsz ulicami Elbląga

Przemarsz kolumny prowadzony przez grupę młodzieży z Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich w Elblągu, z ul. Saperów na Plac Jagiellończyka. Opiekę medyczną zapewnią słuchacze Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej. Kwestie porządkowe zapewnia młodzież ZHP oraz młodzież z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. Nagłośnienie zapewnia Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu.

Współorganizatorem imprezy będzie Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Elblągu oraz Przedsiębiorstwo Podmiotu Leczniczego Nowik, Najdek, Bajczyk i wspólnicy Szkol-Med. w Elblągu

W trakcie przemarszu przedstawiciele szkół prezentują transparenty z hasłami „antytytoniowymi”, rozdają ulotki i skandują hasła o podobnych treściach. 9 45 - 12 30 Happening na Placu Jagiellończyka. Na placu będą usytuowane stoiska promujące zdrowie, zorganizowane przez: Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, PSSE w Elblągu, firmę Avon, firmę Zepter, Zarząd Rejonowy PCK w Elblągu oraz firmę GREENGROW.

W trakcie happeningu nastąpi przywitanie młodzieży przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Elblągu, a następnie odczytanie apelu młodzieży do władz Miasta oraz ogłoszenie werdyktu jury konkursu na najlepsze hasło na plakacie, banerze czy transparencie (nagroda rzeczowa dla szkoły ufundowana przez „GREENGROW” Sp. z o.o. w Wikrowie). Na zakończenie happeningu przewidziana jest akcja honorowego krwiodawstwa przez pełnoletnią młodzież uczestniczącą w imprezie, a także przez inne chętne osoby (tzw. „Wampiriada”).

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%