› bieżące
21:16 / 19.04.2013

Marszałek Protas: W Elblągu władze miasta popełniły wiele błędów

Marszałek Protas: W Elblągu władze miasta popełniły wiele błędów

- Moim zdaniem popełniono duże błędy w zakresie kontaktu z wyborcami, mieszkańcami Elbląga. Brak było rzetelnego przepływu informacji, ale pewnie i oczekiwania mieszkańców minęły się z decyzjami władzy - uważa Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego (PO).

Przewodniczący PO na Warmii i Mazurach, marszałek województwa Jacek Protas poinformował PAP, że zwołał na sobotę w Elblągu posiedzenie zarządu regionu partii, które będzie poświęcone niedawnemu referendum w tym mieście.

- Wydarzyła się sprawa bez precedensu. Chcemy usłyszeć od przedstawicieli elbląskiej Platformy ich diagnozę, dlaczego społeczeństwo tak oceniło dwa lata rządów pana prezydenta Nowaczyka - stwierdził Jacek Protas. Jak dodał, regionalne władze partii chcą również poznać zamierzenia działaczy z Elbląga w sprawie przedterminowych wyborów i ich plany na kolejne lata. Jego zdaniem zarząd regionu odniesie się do tych informacji.

Według Protasa, chodzi o to, żeby nie popełnić ponownie takich samych błędów. - Niewykluczone, że zapadną jakieś decyzje - zapowiedział szef regionalnej PO. Protas poinformował PAP, że przekazał już premierowi Donaldowi Tuskowi pierwszy, wstępny raport o tym, co stało się w Elblągu. O tym, że premier zażądał od szefa regionu PO takich informacji, powiedział w środę w TVN24 rzecznik rządu Paweł Graś.

- Od razu poinformowałem pana premiera o swoich przemyśleniach. To jest zupełnie normalne w tej sytuacji, szef partii musi wiedzieć, co się dzieje - powiedział PAP Protas. Jak dodał, po wysłuchaniu wyjaśnień elbląskich działaczy przedstawi premierowi lub zarządowi krajowemu PO "pogłębioną analizę i wnioski".

Odwołany prezydent Grzegorz Nowaczyk zapowiedział na konferencji prasowej po referendum, że nie będzie ponownie ubiegał się o stanowisko. W piątek odmówił PAP jakichkolwiek komentarzy na temat sobotniego zarządu regionu PO.

źródło: (PAP)

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Powiązane artykuły

Burzy w Platformie po referendum nie będzie, ale czy będzie kandydat na prezydenta?

19.04.2013 komentarzy 11

Jutro zbiera się zarząd wojewódzki Platformy Obywatelskiej, aby dokonać analizy sytuacji, jaka zaistniała po ubiegłotygodniowym referendum. Jak jednak...