19:53 / 19.07.2019

Marta Witkowska i Kinga Jankowska wywalczyły srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski!

W 34. Młodzieżowych Mistrzostwch Polski drugie miejsce na dystansie 500 metrów zdobyła kobieca osada reprezentująca Elbląg. Kinga Jankowska i Marta Witkowska wrócą do Elbląga ze srebrnym medalem.

W dniach 18 – 20 lipca 2019 r. na torze regatowym „Malta” w Poznaniu są rozgrywane 34. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym oraz Mistrzostwa Polski Młodzików. Biorą w nich udział kluby kajakarskie z naszego miasta: ZKS Olimpia Elbląg (10 kajakarzy i kajakarek, w tym 8 w kategorii młodzików) oraz PKS Korona Elbląg (5 młodzików). Doskonały wynik uzyskały nasze zawodniczki – Kinga Jankowska i Marta Witkowska (ZKS Olimpia Elbląg), które w osadzie K2 wywalczyły srebrny medal na olimpijskim dystansie 500 metrów (K2 500m)

Zgodnie z regulaminem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski mogą uczestniczyć zawodnicy urodzeni w latach 1996- 2004. Organizatorem zawodów rozgrywanych na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego jest Wielkopolski Związek Kajakowy w Poznaniu. Wydarzenie uzyskało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

chłopcy 2005/2006 K-4, C-4 2000 m

Jest jedna rzecz, której brakuje drugiemu klubowi w kraju według klasyfikacji punktowej z mistrzostw Polski (tak, tak – nie pomyliliśmy się!). To druga motorówka.

Zainteresowanie elbląskimi kajakami rośnie. Jest wielu zawodników, którym trzeba poświecić czas i zapewnić bezpieczeństwo. Podzieleni są na dwie grupy, które jednocześnie powinny realizować program treningowy. Jest to niemożliwe, ze względu na to, że posiadamy tylko jedną motorówkę. Potrzeba nam jeszcze jednej, a to koszt rzędu 30 tys. zł. Klubu w obecnej chwili na to nie stać. W związku z tym prosimy miasto i wszelkich sponsorów o wsparcie

– apeluje trener elbląskich kajakarzy Wojciech Załuski.