10:55 / 10.07.2021

Marta Witkowska medalistką mistrzostw Europy!

Marta Witkowska medalistką mistrzostw Europy!

fot. Marta Witkowska (arch. prywatne) / Marcin Mongiałło

Marta Witkowska wywalczyła indywidualnie (k-1) brązowy medal Mistrzostw Europy w Maratonie Kajakowym 2021 r. na dystansie 22,6 km (U23). Do samego końca bardzo mocno rywalizowała z Francuzką, która ostatecznia uplasowała się na czwartym miejscu. Elblążanka  pokonała linię mety z czasem: 1:54:09,17 s. Zawody odbywają się w Moskwie w dniach od 8 do 11 lipca.

Emocje nie do opisania. Bardzo dziękuję najbliższym za wsparcie i każde słowo. Dziękuję trenerom za poświęcony czas, wiarę i dobre słowo. To jest niesamowite uczucie. W najbliższym czasie na pewno napisze więcej. Dziękuję, że jesteście.

– napisała medalistka na swoim profilu społecznościowym.

Złoty medal wywalczyła Węgierka Dorina Fekete (czas: 1:51:19,62), a srebrny Csilla Rugasi, także reprezentująca Węgry (1:51:23,35). Na miejscu czwartym uplasowała się Francuzka Yseline Huet, która przegrała z naszą zawodniczką dosłownie o włos (czas reprezentantki Francji: 1:54:09,72).

W Moskwie elblążanka przebywa ze swoimi trenerami – Mateuszem Rynkiewiczem (Gorzów Wielkopolski), Bartoszem Jaszczyńskim (Opole) oraz Agnieszką Banaś i Wojciechem Załuskim (Elbląg).

Marta jest reprezentantką Polski. Od sezonu 2021/2021 występuje w barwach AZS Politechniki Opole. Warto nadmienić, że tylko w ubiegłym roku KU AZS Politechnika Opolska otrzymała na sekcje koszykówki, siatkówki męskiej, lekkiej atletyki, kajakarstwa, short tracku oraz na ogólnopolskie imprezy akademickie 1 mln zł.

Przed przejściem do nowego klubu Marta Witkowska przez 8 lat lat trenowała w Olimpii Elbląg pod okiem naszych trenerów – Agnieszki Banaś i Wojciecha Załuskiego.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%