13:26 / 23.07.2018

Marta Witkowska po raz drugi powalczy o medal na mistrzostwach świata

Kajakarka ZKS Olimpii Elbląg Marta Witkowska już po raz drugi powalczy o medal na mistrzostwach świata. 20 lipca w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyło się uroczyste wręczenie powołań kadry kajakarzy i kanadyjkarzy na Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżówki (U23) 2018, które odbędą się w dniach 26-29 lipca w mieście Płowdiw w środkowej Bułgarii. Wśród pięciu kajakarek z młodzieżówki znalazła się również Marta Witkowska.

Elblążanka trenuje kajakarstwo od pięciu lat pod okiem trenerów – Agnieszki Banaś i Wojciecha Załuskiego. W czerwcu ubiegłego roku zajęła czwarte – chyba najmniej lubiane przez sportowców miejsce – na Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców (U23) w Sprincie Kajakowym w Belgradzie (Serbia). Marta Witkowska występowała wówczas jako juniorka (teraz występować będzie w kategorii młodzieżowej)  w konkurencji K-2 1000 m w parze z Martyną Klatt (Energetyk Poznań). Kajakarki w pierwszym, eliminacyjnym wyścigu zajęły drugie miejsce z czasem 03:49.004, ze stratą 2,328 s do węgierskiej osady (Karina Biben, Olga Bakó). W wyścigu finałowym zajęły czwarte miejsce z czasem 03:45.380, ze stratą 06.220 s do Węgierek (Karina Biben, Olga Bakó). Na drugim miejscu uplasowały się Czeszki (Stepanka sobiskova i Barbora Galadova), a na trzecim Białorusinki (Ina Sauchuk i Tatsiana Shmuksta). Warto dodać, że Polki ścigały się wówczas w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy temperaturze dochodzącej do 37°C . Jak będzie tym razem? Trzymamy kciuki!

Wśród kajakarek powołanych na mistrzostwa świata znalazła się Marta Witkowska (ZKS Olimpia Elbląg), fot. sekcja kajakowa ZKS Olimpii Elbląg