› bieżące
08:35 / 01.04.2013

Marzenia się spełniają. Na starówce będzie KFC!

Marzenia się spełniają. Na starówce będzie KFC!

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Alleluja krzykną wszyscy wielbiciele KFC. Restauracja światowego koncernu powstanie również w Elblągu. Obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy z siecią restauracji oraz przedsiębiorcą, który jest zainteresowany otwarciem punktu w Elblągu. Rozważane są również dwie lokalizacje.

Pomysł o tym, by w naszym mieście powstał punkt KFC zrodził się już jakiś czas temu. Elblążanie chętnie go podchwycili i w tym roku na początku marca zawiązali fanpage na Facebook'u pn. „KFC w Elblągu”. W ciągu zaledwie trzech tygodni miał on już ponad 2500 tysiąca elbląskich entuzjastów. Być może jednym z nich jest właśnie lokalny przedsiębiorca, który stwierdził, że to wcale nie taki głupi pomysł i warto zainwestować w otwarcie punktu KFC na zasadzie sublicencji franczyzowej.

Według naszych informacji wstępnie rozważane są dwie lokalizacje dla KFC i obie mieszczą się w obrębie elbląskiej starówki. Jedna to róg ulicy Studziennej i Starego Rynku, druga to niezagospodarowana jeszcze piwnica Ratusza Staromiejskiego. Być może takie umiejscowienie spowoduje, że nasza elbląska starówka zacznie żyć, jak również wywoła większe zainteresowanie ze strony innych elbląskich przedsiębiorców, którzy jak na razie raczej nie myślą o kolejnych inwestycjach.

Kiedy dokładnie i w jakim miejscu powstanie restauracja, znana z serwowania potraw z drobiu, na razie nie wiadomo. Elbląski przedsiębiorca z branży gastronomicznej nie chce jeszcze zdradzać żadnych szczegółów inwestycji. Gdy tylko uda nam się dowiedzieć więcej, na pewno o tym napiszemy.

W Polsce obecnie działa 150 restauracji KFC, głównie w dużych miastach i centrach handlowych. Miejmy nadzieję, że w najbliższych miesiącach Elbląg zaliczy się do ich grona.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 1