› dzieci i rodzina
15:27 / 25.04.2013

Masz jedynaka? Spraw mu rodzeństwo. Rusza nowa kampania społeczna

Masz jedynaka? Spraw mu rodzeństwo. Rusza nowa kampania społeczna

fot. www.mamazone.pl

Dobrze jest mieć drugie dziecko, bo jedynaki marzą o rodzeństwie - przekonuje Fundacja Mamy i Taty. I zaczyna przekonywać Polaków do posiadania kilkorga dzieci. Akcja "Pomyśl o dziecku" zaczęła się w środę i potrwa trzy miesiące.

Rodzice jedynaków chcą mieć dwoje lub więcej dzieci. Chcą, ale nie decydują się na nie z powodów finansowych. Ci, którzy w ogóle nie mają dzieci, wskazują na inne powody. Najczęstszym jest strach, że opieka nad nimi zajmie cały wolny czas - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Mamy i Taty.

Kolejnym powodem jest to, że dzieci wymagają zbyt wielu poświęceń. I że - mając je - trudno żyć pełnią życia.

"Im nas więcej, tym weselej. Pomyśl o dziecku!" - tak brzmi hasło nowej kampanii Fundacji Mamy i Taty. Cel: przekonywanie Polaków, aby rozważyli decyzję o kolejnym dziecku. Dlaczego? Bo rodzeństwo zapewnia lepszy rozwój. - Chcemy przypomnieć, że dla dzieci często dużo ważniejszą niż potrzeby materialne jest potrzeba posiadania rodzeństwa - mówił podczas konferencji prasowej Paweł Woliński, prezes fundacji.

Przekonywał, że jedynakom do dobrego rozwoju bardziej potrzebny jest brat lub siostra niż osobny pokój czy nowy model telefonu. - Jeżeli chcę wszystkiego, co najlepsze, dla swojego dziecka, to trzeba pomyśleć o rodzeństwie - przytacza jego słowa PAP.

Kampania ma trwać trzy miesiące. W jej ramach w kinach oraz w telewizji emitowane będą spoty z hasłem akcji. Przygotowane zostaną także ogłoszenia w prasie, billboardy, plakaty, a na Facebooku zostanie ogłoszony konkurs "Fajnie mieć rodzeństwo". 

Działająca od 2010 r. fundacja rok temu zorganizowała kampanię społeczną pod hasłem "Rozwód? Przemyśl to", a w 2012 r. akcję "Miłość - lepiej na całe życie". 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%