› bieżące
09:02 / 23.11.2012

MDK ogłasza 25. edycję konkursu "Od morza jesteśmy"

MDK ogłasza 25. edycję konkursu

fot. www.mdk.elblag.pl

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu ogłasza kolejną 25. edycję Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej Euroregionu Bałtyk „Od morza jesteśmy”.

Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników, jest znakomitą promocją Elbląga jak również Euroregionu Bałtyk w kraju i zagranicą. Główną inspiracją jest życie w morzu, panorama portowych miast, praca ludzi morza, baśnie i legendy związane z morzem, historią i tradycją miast nadmorskich. 
 
Konkurs jest imprezą cykliczną i odbywa się co 2 lata. Na każdą edycję wpływa ponad 2 tys. prac. Efektem konkursu jest Wystawa Główna, na którą jury kwalifikuje 200 najlepszych prac. Biorąc pod uwagę ich poziom, komisja przyznaje nagrodę Grand Prix oraz nagrody I stopnia. Wyróżnieni zostają również nauczyciele, pod których kierunkiem autorzy wykonali nagrodzone prace. W trakcie każdej edycji konkursu wydawany jest katalog wystawy, zawierające prace na najwyższym poziomie artystycznym. 
 
Podsumowanie tegorocznej edycji odbędzie się 21 września 2013 roku. Termin nadsyłania prac upływa 28 lutego 2013 roku. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie MDK www.mdk.elblag.pl. 
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%